25 maja 2012

IB World Student Conferences


Bycie uczestnikiem programu Matury Międzynarodowej to nie tylko nauka w obcym języku, to także realna styczność z ludźmi należącymi do innych kultur, miejszkających w innych krajach. Bycie uczniem IB World School daje bowiem wiele możliwości do nawiązywania kontaktów z ajbikami z zagranicy.

Działaniem ze strony The International Baccalaureate Organization mającym na celu spajanie środowiska uczestników międzynarodowego programu edukacji jest między innymi organizowanie cyklicznych konferencji IB World Student Conferences.

Ideą przyświecającą tym wydarzeniom jest przybliżenie uczniom i dostarczenie okazji do doświadczenia, czy jest prawdziwe “globalne myślenie”. Każda konferencja to okazja do wzięcia udziału w dyskusjach na różnorodne tematy z obszarów dotykających problemy wspólczesnego świata i zjawiska globalne. Podczas spotkań w ramach wydarzenia odbywają się warsztaty i ćwiczenia, które wykonuje się w grupach. Za każdym razem omawia się i przepracowuje zadania ściśle związane z konkretnym tematem danej konferencji.

Udział w takiej konferencji daje wiele korzyści - takich, które będą towarzyszyć i przydadzą się przez całe życie.
Uczniowie, którzy uczestniczą w IB World Student Conferences cenią sobie nie tylko długotrwałe przyjaźnie jakie udaje im się tam nawiązać, ale także bogate doświadczenie, zdobywane podczas zajęć warsztatowych i inspiracje, które mogą czerpać podczas wydarzenia dla swoich projektów w ramach CAS.

W najbliższym czasie IB World Student Conferences odbędą się w Segovii w Hiszpanii (2 - 6 lipca 2012) i w Vancouver (University of British Columbia), w Kanadzie (23 - 27 lipca 2012).
Rejestracja kończy się 31 maja, więc jeśli ktoś zaczął się zastanawiać nad uczestnictwem, niech szybko podejmuje decyzję :)
Zarejestrować można się przez stronę IBO tutaj.
Więcej na temat poszczególnych konferencji znajdzecie pod tymi linkami:
- IB Wold Student Conference Segovia 2012
- UBC IB World Student Conference 2012

Polecamy również odwiedzić zakładkę na stornie IBO poświęconą IB World Student Conferences.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.