zdaj z nami


Prywatne Liceum Ogólnokształcące 
im. Melchiora Wańkowicza
z Międzynarodową Maturą
Zespół Szkół Prywatnych w Katowicach
40-832 Katowice
ul. Witosa 18
tel. 32 254 91 94
sekretariat@nasze-szkoly.edu.pl
www.nasze-szkoly.edu.pl

Oferujemy naukę w klasach, których liczebność nie przekracza 20 osób.
Jednak zajęcia z większości przedmiotów odbywają się w grupach znacznie mniejszych, co pozwoli Ci lepiej przygotować się do matury.Proponujemy naukę wybranych przez Ciebie języków obcych spośród: angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.
Przedmioty, które są dla Ciebie szczególnie ważne, poznasz u nas w wymiarze rozszerzonym, nawet jeśli dany przedmiot maturalny zostanie wybrany  tylko przez Ciebie.

U nas poznasz tajniki informatyki w nowoczesnej pracowni iMAC, pracowni na miarę XXI wieku.


Wśród naszych absolwentów i uczniów są laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych, studenci wielu renomowanych uczelni polskich i zagranicznych.

Jeśli lubisz podróżować, zaprosimy Cię do udziału w jednej z naszych licznych wypraw do różnych zakątków Polski, Europy czy świata.

Osoby, które kochają pomagać innym, będą miały taką możliwość, ponieważ Wańkowicz słynie z wolontariatu i wielu akcji charytatywnych. Czy wiesz, że od wielu już lat w naszej szkole ma swoją siedzibę Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Ale nie tylko w ten sposób pomagamy innym.

Umożliwimy Ci poznanie wielu wspaniałych ludzi w świecie dzięki temu, że w naszej szkole działa prężnie młodzieżowy chapter (jeden z czterech w Polsce) międzynarodowej organizacji People to People International.
Jako Grupa Szkolna Amnesty International działamy na rzecz wolności i tolerancji.


Jeśli masz pytania dotyczące naszej szkoły, zapraszamy do kontaktu z sekretariatem.