19 lipca 2012

Polecamy: co warto obejrzeć, posłuchać, przeczytać i zobaczyć (20.07-26.07)Dzisiaj kolejne rekomendacje :) W nadchodzącym tygodniu trochę mniej premier, wielkie bum mieliśmy na początku wakacji, ale mamy nadzieję, że pomimo niezbyt wielkiego wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Premiery kinowe:
- I sprawiedliwość nie dla wszystkich - to współczesna grecka baśń o ucieczce z wyścigu szczurów, pełna czarnego humoru i magicznego realizmu.
- Bez wstydu - polski dramat obyczajowy - Opowieść o bracie szaleńczo zakochanym w swojej siostrze. Miłość przeradza się w obsesję.
- Prometeusz - długo wyczekiwany najnowszy film Ridleya Scotta. Grupa odkrywców znajduje materiały dotyczące początków ludzkości na ziemi. Dużo efektów specjalnych, potworów i obcych ;)

Bardzo muzycznie będzie za sprawą Jarocin Festiwalu (20-22 lipca), który co roku przyciąga tysiące fanów muzyki przeróżnej. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie z racji XXX-lecia zespołu Kult. Pojawi się także Within Temptation, Biohazard czy Coma. Będzie w czym wybierać.


Oprócz tego dziś rozpoczyna się dziś Ladies’ Jazz Festival Gdynia (19-22 lipca) - kolejna odsłona jazzu nad Bałtykiem. Nowa scena Teatru Muzycznego w Gdyni powita na swych deskach dawno nie słyszaną i nie widzaną Hankę Banaszak, która w Polsce góruje jeśli chodzi o muzykę jazzową (oczywiście w gronie Pań). Zagraniczne wykonawczynie to m.in. Mia Cooper, Patricia Barber czy też Gabriela Anders.Zapowiedzi płytowe:
- Jennifer Lopez - Dance Again... The Hits (1999-2012) Pop
- Peter Green Splinter Group - Blues don’t change (2012)
- Slipknot - Antennas to hell (2012) Metal
- Batman: The Dark Knight Rises OST
- Mike Patton and Luciano Berio - Laborintus II (2012) Klasyka
- Three Mile Pilot - Maps [EP] 2012 Indie Rock
- Todd Barry - Super Crazy [DVD] Stand up’y
- Blood Red Shoes - In time to voices (2012) Rock Alternatywny
- Eternal Summers - Correct Behavior (2012) Indie

Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie :) Tymczasem pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.