5 lipca 2012

Które zagraniczne uczelnie honorują dyplom IB DP?

Wyniki z egzaminów już dziś! Zatem zakończenie (na okres wakacji) cyklu o rekrutacji na studia to dobry temat na dzisiejszy post.
Skupimy się teraz nie na konkretnej uczelni, ale na całej liście uczelni i uniwersytetów z całego świata, które uznają dyplom IB.

International Baccalaureate współpracuje z uniwersytetami z ponad 140 krajów, a ponad 120 000 absolwentów co roku rozpoczyna edukację na uczelni wyższej.
Program matury międzynarodowej jest na tyle wymagający i na tyle wyważony jeśli chodzi o zakres nauczania, że idealnie przygotowuje uczniów IB do studiowania na uniwersytecie - nie tylko pod kątem wiedzy, ale także myślenia, zachowania i postrzegania świata.

Tutaj znajduje się wyszukiwarka uniwersytetów, które honorują IB DP.
Wygodnie i szybko możecie tutaj znaleźć uczelnie z danego kraju, które uznają dyplom matury międzynarodowej za równoważny wobec rodzimej matury czy też dyplomu potwierdzającego ukończenie edukacji na średnim poziomie.
Poniżej przedstawiamy Wam przykład, jak wygląda wyszukiwanie i wyniki wyszukiwania z użyciem ww. narzędzia:

Każdy, kto popróbuje poszukać możliwości w różnych krajach przekona się, że uczelni wyższych rozpatrujących dyplom IB jako pełnowartościowy jest na prawdę dużo. Zatem jeśli myślicie o nauce za granicą, z dyplomem IB nie będzie to problem.

Wszystkim absolwentom IB, którzy cieszą się dziś pomyślnymi wynikami egzaminów gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych planach i zamiarach.
Pozdrawiamy gorąco :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.