10 września 2013

IB World Schools – Zaczynamy!

 
Witajcie w naszym nowym dziale, który przybliży Wam szkoły objęte programem IB z całego świata! Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, przedstawimy Wam krótko kilka najważniejszych faktów.
[źródło]

Idea oraz organizacja IBO (International Baccalaureate Organization) powstała w 1968 roku Międzynarodowej Szkole w Genewie (International School of Geneva).


Od początku swojego działania, program miał na celu wykształcenie dociekliwych, kompetentnych i wrażliwych ludzi, którzy dzięki swej mądrości i rozumieniu obcych kultur uczynią świat spokojniejszym i lepszym miejscem.


IBO stale współpracuje ze szkołami, rządami i organizacjami międzynarodowymi w celu opracowania ambitnych programów edukacji międzynarodowej oraz rygorystycznych sposobów oceniania. Programy te zachęcają młodzież na całym świecie do bycia aktywnym, współczującym  i empatycznym uczniem, rozumiejącym racje innych ludzi.


Obecnie IBO współpracuje z 3665 szkołami z 146 krajów. Oferuje trzy programy edukacyjne: Primary Years Programme, Middle Years Programme oraz Diploma Programme, zgodnie z którymi uczy się już około 1133000 uczniów w wieku od 3 do 19 lat.


Jak sami widzicie, po ilości szkół w programie, jest co opisywać :) Zatem już teraz zapraszamy Was do śledzenia bloga i wypatrywania pierwszej opisywanej przesz nas szkoły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.