19 grudnia 2013

IB World Schools: LO im. M. Wańkowicza w Katowicach


Dziś przedstawiamy Wam kolejną IB World School - Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Jest to jest to jedna z trzech szkół na Śląsku, która oferuje naukę w programie IB i wprowadziła ten program jako pierwsza w regionie.

LO im. M. Wankowicza to część Zespołu Szkół Prywatnych, na który składa się jeszcze podstawówka, gimnazjum i szkoła międzynarodowa. Powstałą w 2000 roku i do dziś jest jedną z najlepszych szkół prywatnych w województwie Śląskim. Do programu matury międzynarodowej dołączyła w 2007 roku uzyskując certyfikat IB World School.

Szkoła stawia na ciekawość świata, nowoczesność, wielokulturowość, tolerancję i przyszłość.
Celem liceum jest uczenie nie tylko treści z podręczników, ale również uczenie bycia człowiekiem, uczenie empatii.
Obierając sobie za patrona Melchiora Wańkowicza kierowała się przede wszystkim jego zdolnością do dialogu, wiernością humanistycznym wartościom, tolerancją i ogromną kulturą.
Każdy dzień w Liceum im. M. Wańkowicza ma być wyzwaniem, sprawdzianem realizacji naszych marzeń i ambicji.
Placówka skutecznie realizuje założone cele nieustannie dbając o rozwój uczniów i pracowników oraz inwestując w modernizację budynków i zasobów naukowych szkoły, dzięki czemu jest jedną z najnowocześniejszych szkół w regionie.

Oferta edukacyjna katowickiej IB World School jest bardzo atrakcyjna - prócz zajęć pozalekcyjnych rozwijane są różnego rodzaju akcje o charakterze kulturalnym i społecznym.

Tym, co wyróżnia szkołę na tle innych placówek jest prowadzenie zajęć w mało licznych klasach, dzięki czemu kontakt między nauczycielami i uczniami jest bardziej sprawny, a nauka podczas lekcji bardziej efektywna.

LO im. M. Wańkowicza realizuje dwa pełne lata programu matury międzynarodowej przypadające na drugi i trzeci rok liceum. W pierwszej klasie, tzw. pre - IB, lekcje odbywają się według programu stworzonego we współpracy z University of Cambridge, w ramach którego wprowadzane są pierwsze elementy charakterystyczne dla IBDP, takiej jak TOK i CAS.

Więcej na temat samej szkoły przeczytacie na stronie internetowej www.wankowicz.edu.pl2 komentarze:

 1. nie macie pojęcia o tym programie aby uzyskać informacje dotyczące programu trzeba dzwonić do innych szkół .Dla was liczy się tylko wpływ gotówki. Jesteście znani ze swej nieudolności, niekompetencji w wszystkich szkołach z programem a nie wiem czy rownież nie na świecie

  nie polecam tej szkoły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimie, bardzo poważne oskarżenia wysyłasz pod adresem LO im. M. Wańkowicza, które nie tylko od lat z sukcesem realizuje program świadczą o tym wysokie wyniki uczniów w egzaminach, brak problemów z naborem do klas i zadowoleni uczniowie i rodzice :) Pozdrawiamy!

   Usuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.