12 czerwca 2014

Dyplom IB zobowiązuje: Rohit Pothukuchi i platforma Verdentum


Jeszcze nie tak dawno temu Rohit Pothukuchi, absolwent programu IB, który ukończył w Kodaikanal International School w Indiach, zadawał sobie pytanie, które stawia sobie w zasadzie każdy z nas: czy warto szukać i rozwijać pomysły, które mogą zmienić świat? Obecnie jest prawnikiem i właśnie zakłada Verdentum - platformę społecznościową non - profit, która ma zrzeszać uczniów i nauczycieli wokół idei czynienia dobra i projektów, które mają na celu poprawę świata, choćby jego kawałka. Rohit przedstawił swój projekt IB Alumni Network.

Pomysł na stworzenie czegoś podobnego do Verdentum pojawił się już wtedy, kiedy Rohit uczył się w szkole średniej. Zaangażował się w projekt ekologiczny, dotyczący recyklingu, który łączył swoim zasięgiem kilka szkół w Indiach. Wraz z kolegami ze szkoły jeździł do rówieśników z innych placówek, by sadzić drzewa i usuwać odpady z zazielenionych okolic. Projekt wyraźnie zjednoczył uczniów. To właśnie zasiane zostało ziarnko pod powstanie Verdentum.

Absolwent IB z Indii zorganizował jeszcze jeden projekt sadzenia drzewek i doszedł do wniosku, że warto by było stworzyć szkołom możliwość łączenia się w podobnych inicjatywach i tym samym dawać pole do współpracy uczniów z różnych regionów i miast w tej samej sprawie.
Pracę nad powstaniem platformy rozpoczął na studiach. Powoli prace nabierały tempa, Rohit zyskiwał wsparcie dla swojego projektu, a platforma nabrała realnego kształtu.

Verdentum ma na celu umożliwienie współpracy różnych osób przy projektach o idei skierowanej na polepszenie sytaucji społeczności i środowiska. Ułatwia komunikację i zbieranie grup projektowych, a także uzyskiwania wsparcia. Obecnie serwis jest w fazie testowania.

Projekt Rohita Pothukuchi to jeden przykład spośród wielu działań absolwentów IBDP. Udowania on, że misja i wartości IB mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i życiu absolwentów tego wyjątkowego programu edukacyjnego.

Więcej na temat Verdentum przeczytacie na IB Alumni Blog 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.