23 grudnia 2011

Dlaczego warto przystąpić do programu IB?

Program międzynarodowej może wydawać się skomplikowany i wymagający. Na jego ukończenie potrzeba poświęcić wiele pracy, a także być konsekwentnym i systematycznym. Mimo, iż może to brzmieć demotywująco, zalety, jakie posiada zdecydowanie wynagradzają włożony w niego trud. Oto kilka z nich.

Indywidualność

W programie IB to Ty sam decydujesz, czego i na jakim poziomie się uczysz. Masz do wyboru po jednym przedmiocie z 6 grup. Pośród nich znajdują się takie jak literatura, psychologia, geografia, business & management czy tez szeroki wybór języków obcych. Dostępne są one na dwóch poziomach- wyższym i standardowym. Dzięki temu możesz rozwijać swoje zainteresowania oraz skupić się na przedmiotach, na których najbardziej Ci zależy. Zajęcia są także ciekawsze ze względu na to, iż uczysz się tego, co lubisz.

Pomoc ze strony nauczycieli

Jako uczeń możesz zawsze liczyć na pomoc kompetentnej i dobrze przygotowanej kadry nauczycielskiej. Chętnie odpowiedzą oni na Twoje pytania, a także udziela cennych porad i wskazówek. Pamiętaj również, iż ich instrukcje są przeznaczone specjalnie dla Ciebie, jako osoby z indywidualnymi umiejętnościami oraz problemami, a nie tylko części klasy.

Przygotowanie do studiów

Najważniejszym celem programu jest odpowiednie przygotowanie uczniów do ich przyszłej nauki na studiach. Nie tylko pozwala on na zdobycie informacji, lecz także skupia się także na zaprezentowaniu, w jaki sposób można z nich korzystać. Polega on również na oswajaniu z pracą indywidualną nauką oraz poza szkołą. Dzięki IB nabędziesz dobrych i przydatnych nawyków takich jak systematyczność i odpowiedzialność.

Uznanie na uniwersytetach na całym świecie

Dyplom, który zdobywa się po ukończeniu programu matury międzynarodowej jest uznawany a także doceniany na najbardziej prestiżowych uczelniach na całym świecie. Pośród nich znajdują się takie jak Oxford, Cambridge, MIT czy Harvard University. Jest on również coraz szerzej rozpoznawany na wyższych uczelniach w Polsce.
Wymienione zalety są główna motywacją do przystąpienia do IB. Warto także pamiętać, że istnieje ich o wiele więcej. Każdy znajdzie w tym programie coś dla siebie, ze względu na jego bogactwo i różnorodność. Może i Ty chciałbyś spróbować?

Autor tekstu: Iga Stachowicz, uczennica Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Wańkowicza z Międzynarodową Maturą w Katowicach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.