28 czerwca 2012

System oceny w programie IB – wyniki


To już ostatni post w temacie systemu ocen w programie Matury Międzynarodowej. Tym razem będzie o wynikach.

Jeśli chodzi o same wyniki, to pojawiają się one po dwóch sesjach egzaminacyjnych w roku: po sesji majowej 5 lipca, a po sesji listopadowej 5 stycznia (zależne od półkuli - majowa na północy, listopadowa na południu). Bieżąca lista wyników uczniów natychmiast rozsyłana i udostępniana jest przez International Baccalaureate uniwersytetom i ich komisjom rekrutacyjnym.

Uczniowie programu IB zdają 6 przedmiotów na rozszerzonym lub podstawowym poziomie. Z każdego egzaminu można otrzymać od 1 do 7 punktów. Każdy uczeń jest także nagradzany punktami (od 1 do 3) za TOK, CAS i Extended Essay. Najwyższa liczba punktów, jaką można otrzymać to 45. Minimum punktów potrzebnych do zadnia matury to 24, opanowują przedmiot na minimalnym poziomie i wypełnili w sposób satysfakcjonujący program CAS.

Ogólna zdawalność Matury Międzynarodowej wynosi 80% - tylu uczniów zdaje maturę i otrzymuje dyplom IB DP. Mniej niż 1% uzyskuje maksymalną liczbę punktów.

Po ogłoszeniu wyników szkoły mogą poprosić o ponowne ocenienie prac dla tych uczniów, którzy czują, że zostali niedocenieni. IB World Schools mają także możliwość uzyskania zestawu różnych informacji zwrotnych dotyczących pracy ich uczniów.

Tutaj możecie zobaczyć statystyki dotyczące ostatniej sesji maturalnej i jej porównanie z latami poprzednimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.