27 czerwca 2012

Jak wygląda rekrutacja na zagranicznych uczelniach: University of Sydney


Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić, jak wygląda rekrutacja na kolejnej światowej uczelni - University of Sydney.

Rekrutacja dla kandydatów spoza Australii przebiega w inny sposób niż dla kandydatów “rodzimych” - jest trochę bardziej skomplikowana.
Po pierwsze, aby komisja rekrutacyjna przyjęła aplikację kandydata, musi on spełniać podstawowe kryteria kwalifikowalności, do których zazwyczaj zaliczamy:
- świadectwo ukończenia szkoły oraz świadectwo maturalne (więcej o dyplomach licealnych przeczytacie tutaj),
- spełnianie kryteriów znajomości języka angielskiego (minimum IELTS jest potrzebne do tego, by otrzymać studencką wizę od rządu australijskiego; więcej na temat wymogów językowych przeczytacie tutaj),
- wszelkie inne specjalne wymagania - zależne od wybranego kierunku (lista kierunków i wymagań znajduje się tutaj.

Przyjęcie na studia zależy od ilości miejsc na danym kierunku oraz poziomu innych kandydatów ubiegających się o przyjęcie na ten kierunek.

Jeśli chodzi o terminy składania dokumentów, to wszystko zależy od tego, w którym semestrze chcemy rozpocząć naukę - w lipcu, czy w marcu. W pierwszym wypadku termin składania aplikacji mija 31 października w roku poprzedzającym ten, w którym chcemy rozpocząć studia. W drugim wypadku dokumenty trzeba złożyć do końca kwietnia.

Tutaj znajduje się lista dokumentów, jakie należy złożyć w ramach aplikacji na University of Sydney. Standard obejmuje Undergraduate Application Form - dotyczy on danych osobowych, wyboru kierunku, poziomu języka, wyników z matury itp.. Czasem potrzebny jest jeszcze inny formularz.

Po rozpatrzeniu aplikacji kandydaci otrzymują (lub nie) ofertę miejsca, na którą należy przyjąć (lub odrzucić). Aby przyjąć ofertę należy wykonać kilka kroków - znajdziecie je tutaj.
Istnieje również możliwość odroczenia czy też odłożenia oferty na rok (co pozwala na zatrzymanie miejsca i rozpoczęcie studiów w późniejszym terminie bez konieczności ponownego aplikowania (chyba, że odroczenie trwa dłużej niż rok - wtedy trzeba kandydować raz jeszcze).

Tak bardzo ogólnie wygląda rekrutacja na studia na University od Sydney. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej. W przypadku i tej uczelni obalamy mit o tym, że próba dostania się na studia nawet po przeciwnej półkuli wcale nie jest taka trudna! Co więcej – może zakończyć się powodzeniem :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.