13 lipca 2012

Wyniki Międzynarodowej Matury - podsumowanie


Już tydzień minął od ogłoszenia wyników egzaminów w ramach International Baccalaureate Diploma Programme. Warto więc podsumować bilans Matury Międzynarodowej 2012.

Do egzaminów przystąpiło około 119 tysięcy uczniów na całym świecie. Przygotowanie pisemnych egzaminów trwało 18 miesięcy. Rezultaty zmagań z arkuszami egzaminacyjnymi okazały się lepsze niż w roku poprzednim. Średni wynik to 29,83 punktów. 109 uczniów ( w tym dwoje z Polski!) uzyskało maksymalną liczbę punktów. Jest to bardzo trudne do osiągnięcia, więc należą się oklaski :)

Wysokie wyniki są efektem ciężkiej i rzetelnej pracy uczniów i nauczycieli. Oficjalne gratulacje i wyrazy ogromnego zadowolenia z pracy tegorocznych maturzystów przekazał dyrektor generalny International Baccalaureate Jeff Beard.
Zadowolenie z wyników egzaminów w tym roku wyraziła także Carolyn Adams - główny dyrektor ds. ocen. Procentowo są one wyższe niż w 2011 roku.

Tegoroczni absolwenci Matury Międzynarodowej! Nie pozostaje nam nic innego jak tylko złożyć Wam ogromne gratulacje :) Nieustannie trzymamy kciuki za Wasze plany na przyszłość!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.