12 lipca 2012

Polecamy: co warto obejrzeć, posłuchać, przeczytać i zobaczyć (13.07. - 19.07)


Po raz pierwszy na łamach tego bloga tekst rekomendujący ;) Mamy wakacje, więc warto ten czas spędzić jak najciekawiej się da.
Jeśli nie jesteście w tej chwili w dalekiej podróży i nie wybieracie się w nią w najbliższym czasie, zapewne informacja o tym, co “warto...” może byc przydatna.

Zacznijmy od kina.
Jutro premiery mają następujące filmy:
- Jump Street - amerykańska komedia kryminalna o młodych policjantach, których zadaniem będzie wykrycie siatki dealerów narkotyków w liceum. Film pełen zabawnych sytuacji i dowcipnych dialogów.
- Faceci od kuchni - jak smacznie gotować i dobrze żyć po francusku i z humorem
- Kuzyni - komedia z Hiszpanii; lekka opowieść o dojrzewaniu do miłości
- Kochanie, poznaj moich kumpli - film twórców kultowego “Zgonu na pogrzebie” - podobno ta australijska komedia gwarantuje zgon ze śmiechu
- Magic Mike - dziewczyny w Ameryce już zdążyły oszaleć na punkcie tej komedii (przy okazji jest to tez biografia) Opartej na wspomnieniach jednego z najpopularniejszych aktorów  młodego pokolenia Channinga Tatuma
- Dobre chęci - dramat węgiersko - rumuński o człowieku, któremu pobyt w szpitalu przewrócił życie do góry nogami.

W muzyce kilka fajnych wydarzeń:
- Noc Kilara w Katowicach na którą zaprasza Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia - 17 lipca przypadają 80 urodziny kompozytora, z tej okazji odbędą się koncerty podczas których zabrzmią utwory Jubilata. Ponadto w katowickich kinach studyjnych (Światowid i Rialto) obejrzeć będzie można filmy do których Wojciech Kilar napisał muzykę.
- W piątek rusza Geyer Music Factory 2012 - cykl koncertów na łódzkim dziedzińcu Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Tegoroczne hasło brzmi “My Faceci”. Do posłuchania an festiwalu różnorodne gatunki muzyki. Koncerty odbywają się w każdy piątek do 31 sierpnia (każdy o 21:00).
- W sobotę w Jaworznie w ramach Tauron Videozone Festival zagrają: Pixelord (Ru), Parker (UK), Gooral, Kixnare & Good Paul. Na scenie Festiwalu Energii wystąpi m.in. Brodka.

Swoją premierę w nadchodzącym tygodniu będą miały następujące płyty:
- Peter Cincotti - Metropolis (2012) Blues/Jazz
- Denial Of God - Death And The Beyond (2012) Metal
- Ian Gillan, Tony Iommi - WhoCares (2012) Rock
- Donguralesko - Drewnianej małpy rock (2012) Hip - Hop
- Waylander - Kindred Spirits (2012) Metal
- Ozzy Osbourne - Speak Of The Devil [DVD] (2012) Koncerty
- Bury Tomorrow - The Union Of Crowns (2012) Metal
- Various Artists - Nietykalni (2012) Filmowa
- Bachman & Turner - Live at the Roseland Ballroom (2012) Koncerty
- Pnau, Elton John - Good Morning To The Night (2012) Elektroniczna
- Hellyeah - Band Of Brothers (2012) Metal
- Marc Streitenfeld - Prometeusz (2012) Filmowa
- Glenn Gould - Glenn Gould Plays Bach [DVD] (2012) Koncerty
- Jody Wisternoff - Trails We Blaze (2012) Elektroniczna
- Dir En Grey - Tour 2011 Age Quod Agis Vol.2 [DVD] (2012) Koncerty

Co w temacie książęk?
J.K. Rowling pokazała okładkę swojej nowej książki! “Casual Vacancy” to pierwsza po cyklu przygód Harrego Pottera powieść tej autorki. Zapowiada się ciekawie - opowieść przepełniona czarnym humoerm przeznaczona dla starszych już czytelników ma zaskakiwać, trzymać w napięciu i zmuszać do myślenia. Premiera dopiero 27 września, jednak warto wiedzieć wcześniej (ciekawe, jak wyszła ta powieść ;)).


Nowej książki J.K. Rowling jeszcze nie przeczytacie, więc do przeczytania polecamy Wam inną. Ktoś widział film “Nietykali”? Bo to właśnie książkę będącą inspiracją dla scenariusza tego filmu chcielibyśmy Wam polecić. “Drugi oddech” - tak brzmi tytuł - książka o niezwykłej przyjaźni chorego człowieka i jego opiekuna, pełna rozmaitych uczuć i barw - jakich dokładnie sprawdźcie sami :)

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam wystarczająco rozmaitą porcję informacji i w razie potrzeby w nadchodzącym tygodniu będziecie mieli gdzie zaczerpnąć inspiracji ;)
Pozdrawiamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.