26 września 2012

Słynni absolwenci programu IB: Sonam Kapoor

Zaczynamy nasz cykl o słynnych absolwentach programów IB. Jako pierwszą bierzemy pod lupę indyjską piękność - gwiazdę Bollywoodu. 

Sonam Kapoor urodziła się 9 czerwca 1986 roku. Jej ojciem jest Anil Kapoor - indyjski aktor filmowy. Córka poszła w jego ślady - również została aktorką. Cała jej rodzina obraca się z resztą w przemyśle filmowym. Filmowcem był jej dziadek, jest bratanicą dwóch producentów filmowych, aktorki i aktora. Dwóch jej kuzynów to również aktorzy.

Sonam Kapoor urodziła się w Bobmaju. Program Matury Międzynarodowej ukończyła w United World College of South East Asia. Studiowała także politologię oraz ekonomię na University of East London. Posługuje się czterema językami: hindi, pendżabskim, marathi i angielskim. Jest także świetną tancerką baletową.

Swoja karierę w filmie zaczynała od stanowiska asystenki reżysera. Jako aktorka zadebiutowała rolą w filmie “Saawariya”. Sukces komercyjny odniosła dzięki występie w komedii romantycznej “I hate luv storys”, po którym wzięła udział w następnych dużych produkcjach, m.in. “Aisha” i “Mausam”. Ze względu na jej wyczucie stylu częsciej kojarzona jest z modą niż z filmem. Jej pełną filmografię znajdziecie tutaj.
Poza występowaniem w filmach Sonam Kapoor często trafia na okładki słynnych czasopism. Jest również jedną z ambasadorek marki kosmetycznej L’Oreal.

Sonam Kapoor chętnie włącza się w działania charytatywne. Brała udział w The International Indian Film Academy Awards, znanym także jako "IIFA" Charity Fashion Show. W tym roku z okazji swoich urodzin, Kapoor zachęcała swoich fanów by dołączyli do fundacji Ogaan Cancer Foundation.

 Jak widać, po ukończeniu nauki w programie IB można być nawet sławną aktorką. Za tydzień poznacie kolejnego słynnego abslowenta - jak myślicie - kim jest?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.