4 października 2012

Dwudziestolecie w Zespole Szkół Prywatnych w Katowicach


Oficjalny patron merytoryczny - Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza - należy do Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach. 12 i 13 października 2012 roku Prywatna Szkoła Podstawowa “Szkoła jak dom”, która również chodzi do Zespołu, będzie uroczyście obchodzić swoje dwudziestolecie. Z tej okazji odbędzie się spotkanie absolwentów, uczniów oraz rodziców, którzy na przestrzeni dwóch dekad byli związani z placówką. Dodatkowo nastąpi otwarcie nowo wybudowanej części szkoły oraz jednej z najbardziej nowoczesnych hal sportowych w naszym mieście.

“Szkoła jak dom” powstała z inicjatywy pani dyrektor Jolanty Kałuży w 1992 roku. Wówczas liczyła 27 uczniów, którzy pod okiem sześciu pedagogów uczyli się w siedzibie przy ul. Harcerskiej. Wkrótce liczba uczniów wzrosła przeszło dwukrotnie, co pozwoliło na otwarcie już nie dwóch, a pięciu klas. 14 października 1993 roku w Dniu Edukacji Narodowej placówce nadano nazwę - Prywatna Szkoła Podstawowa „Szkoła jak Dom”.
W styczniu 1994 roku radni miasta Katowice przyznali szkole budynek oświatowy przy ulicy Witosa 18. Nową siedzibę poddano generalnemu remontowi, dzięki któremu możliwe się stało przyjęcie wszystkich chętnych uczniów. W roku szkolnym 1994/1995 liczba dzieci zwiększyła się prawie trzykrotnie i powstało 10 klas. W lipcu 1995 roku przystąpiono do dalszej rozbudowy obiektu szkolnego i dobudowano kolejnych 6 sal lekcyjnych.

W chwili obecnej szkoła jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek oświatowych w naszym województwie. W budynku poza szkołą podstawową mieści się również “Domowe przedszkole”, gimnazjum “Amicus” oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza z programem matury międzynarodowej.

W “Szkole jak dom” główny nacisk kładzie się na naukę języków obcych. Dzieci uczą się języka angielskiego od pierwszej klasy w wymiarze 5 godzin tygodniowo, a potem kontynuują w klasach IV do VI, w gimnazjum i liceum. Dużym atutem jest również indywidualne podejście do uczniów i układanie planu lekcji zgodnie z ich preferencjami i potrzebami. Do dyspozycji młodzieży oddane są nowoczesne sale ze sprzętami multimedialnymi.

W tym roku do użytku zostanie oddana również nowa część szkoły oraz piękna i nowoczesna hala sportowa, która będzie służyć nie tylko uczniom szkoły, ale i wszystkim katowiczanom.

Akademia Jubileuszowa dla Rodziców i Uczniów Naszej Szkoły odbędzie się 12 października 2012 roku w auli Zespołu Szkół Prywatnych. 13 października serdecznie zapraszamy gości honorowych, dawnych nauczycieli i absolwentów. Chcemy uczcić te niezwykłe 20lat, w trakcie których wspólnie budowaliśmy “Szkołę jak Dom”.
By uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę internetową szkoły www.nasze- szkoly.edu.pl lub na nasz oficjalny fanpage na Facebooku: facebook.com/ZSPKatowice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.