24 stycznia 2013

Co jeszcze w tym roku czeka uczniów klasy II DP?


Sesja egzaminów maturalnych coraz bliżej. Dzielimy się więc z Wami informacją o tym, co mniej więcej zostało jeszcze do zrobienia uczniom drugich klas z maturą międzynarodową. Wszystko na przykładzie naszego partnera - liceum wchodzącego w skład Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach.

W tej chwili trwa to, co najprzyjemniejsze, czyli sezon studniówkowy. W naszej partnerskiej IB World School - LO im. M. Wańkowicza w Katowicach - bal maturalny odbędzie się 1 lutego 2013. Następnie uczniów czeka seria próbnych egzaminów (mock exams) przygotowanych i ocenianych przez nauczycieli ze szkoły. W ostatnich dniach marca nastąpi wystawienie ocen końcowych (predicted grades). Zajęcia dydaktyczne kończą się 26 kwietnia.
Zanim rozpoczną się egzaminy uczniowie klasy II DP muszą złożyć Extended Essay (to już do 25 stycznia!) i TOK Essay (do końca miesiąca). Rozliczenie CASu nastąpi pod koniec marca. W lutym lub marcu odbędzie się ustny egzamin z Language B (individual oral). Przed połową marca należy złożyć pisemne prace (internal assessment IA z takich przedmiotów jak geografia, historia, psychologia...) i sprawozdania z doświadczeń (practical work internal assessment, dotyczące to biologii, chemii i fizyki).

Następne są już tylko egzaminy. Rozpoczną się już 30 kwietnia i w sumie obejmą 15 dni. Dokładną rozpiskę egzaminów zaprezentujemy Wam w przyszłym tygodniu.

A jak w Waszych szkołach wyglądają terminy oddawania prac i zaliczania przedmiotów? EE i TOK gotowe? No i studniówki - były już/będą?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.