22 stycznia 2013

Uniwersytety świata: Copenhagen Business SchoolCopenhagen Business School (CBS), czyli Kopenhaska Szkoła Biznesu, to największa szkoła biznesowa na północy Europy i jedna z największych w Europie ogólnie. Studiuje na niej ponad 19 000 studentów, których naucza ponad 600 wykładowców.

CBS założona została w 1917 roku przez Duńskie Stowarzyszenie Popierania Edukacji Biznesowej. W 1965 roku została przejęta przez państwowy system edukacji. Dziś podlega ustaleniom duńskiego Universitetsloven (University Act) z 2003 roku. CBS oferuje światowej klasy, bazujące na najnowszych badaniach programy studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, jak również podyplomowych. Prowadzi też studia MBA.
Uniwersytet ten tworzy i dostarcza prawdziwej i rzetelnej wiedzy. Jego przedstawiciele biorą udział w publicznych debatach, a wyniki ich działalności naukowej są regularnie publikowane. Jako specjaliści budują bazę ekspertów i doradców w dziedzinie biznesu, administracji i polityki.

CBS rozwija i dzieli się zasobami wiedzy we współpracy z innymi uczelniami, przedsiębiorstwami i organizacjami, i dzięki temu przyczynia się do rozwoju gospodarki, przedsiębiorczości i społeczeństwa.

Uniwersytet oferuje wiele ciekawych kierunków, z których część wykładana jest w języku angielskim. Bazę kierunków znajdziecie tutaj.

Studenci CBS mogą włączać się w różnego rodzaju działalność pozanaukową.
Podstawową organizacją studencką jest tutaj CBS Students, łącząca osoby z różnych kierunków przez wspólne projekty. Innymi organizacjami zrzeszającymi grono uczących się na CBS są 360˚ Students for Sustainability, AIESEC CBS i IBP Union.
Wokół uniwersytetu działają następujące sekcje sportowe: badminton, koszykówka mężczyzn i kobiet, krykiet mężczyzn i kobiet, unihokej mężczyzn i kobiet, piłka nożna mężczyzn i kobiet, piłka ręczna mężczyzn i kobiet, jeździectwo, rugby mężczyzn i kobiet, bieganie, narciarstwo, tennis i siatkówka.


Akademik, w którym mogą mieszkać studenci CBS jest najlepszym akademikiem na świecie. Główny kompleks, Plads Solbjerg, został otwarty w 2000 roku i oferuje 34.000 m2 powierzchni do życia i nauki otoczonej otwartą przestrzenią i ogrodami.


Wśród pozostałych udogodnień dostępnych na uczelni wymienić należy ogólnodostępny Internet zarówno przewodowy jak i bezprzewodowy, multimedialne pracownie, laboratoria, pracownie przeznaczone do pracy projektowej w grupach, komputery i bogatą bazę pomocy naukowych. Komputery są wymieniane na nowe modele co najmniej raz na trzy lata.

Copenhagen Business School prowadzi wiele badań o szerokim zakresie tematycznym. Wokół uczelni skupia się wiele centrów badawczych. Uniwersytet bierze również udział w licznych wymianach zagranicznych i międzyuczelnianych. Od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych szkół biznesowych i uniwersytetów na świecie.

Więcej na temat Copenhagen Business School dowiecie się ze strony internetowej uczelni: www.cbs.dk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.