11 stycznia 2013

Jakie konferencje dla uczniów programu IB w tym roku?IB World Student Conferences stworzone zostały z myślą o tym, by zjednoczyć ze sobą uczniów IB Diploma Programme i IB Career - Related Certificate i pokazać, czym na prawdę jest “międzynarodowe myślenie”.

W bieżącym roku odbęda się aż cztery IB World Student Conferences!
W czerwcu (między 23 a 28) uczniowie IB mogą wybrać się na Wake Forest University w stanie Karolina Północna (USA). Pierwsza z czterech konferencji dotyczyć będzie następującego tematu: Social Justice: Contemplating the Past, Confronting the Future. Uczestnicy wydarzenia będą pracować w interaktywnych grupach nad następującymi zagadnieniami dotyczącymi sprawiedliwości społecznej:
- Education Oppotrunity
- Health Care Acces
- Historical Connections
- Visual Arts & Social Change
- Justice System
Więcej na temat tej konferencji znajdziecie na oficjalnej stronie2013International Baccalaureate World Student Conference Wake ForestUniversity.

Druga z IB World Student Conference odbędzie się w Vancouver na University of British Columbia. Temat tego sześciodniowego międzynarodowego spotkania brzmi “ECOnomics: Creating a Sustainable Future”. Zapraszamy do obejrzenia trailera:


Ideę wydarzenia świetnie obrazuje poniższy materiał filmowy:Więcej na temat lipcowej konferencji w Kanadzie dowiecie się na oficjalnej stronie internetowej.

W dniach od 4 do 9 sierpnia odbędzie się trzecia z czterech tegorocznych konferencji dla uczniów IB. Na dyskusje o utopijnych wizjach wykorzystania sztuki dla zmien społecznych i policzynych zaprasza do Wielkiej Brytanii University of Warwik w Coventry. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Ostatnia w czterech konferencji odbędzie się również w sierpniu (11-16), tym razem w Chinach na University of Hong Kong. Główny temat dotyczy odpowiedzialności za nasze działania w Internecie (“iResponsibility: Explore how we Engage in the Online World”. Oficjalną stronę tego wydarzenia znajdziecie tutaj.
Aby zarejestrować się na konferencje przejdźcie na stronęIBO.

Ktoś już planuje wyjazd? Może mały maraton między jedną a drugą częścią Oceanu?  

2 komentarze:

Dziękujemy za dodanie komentarza.