13 lutego 2013

Słynni absolwenci programu IB: Gael García Bernal


Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić kolejnego słynnego absolwenta International Baccalaureate Diploma Programme. Tym razem jest nim meksykański aktor Gael García Bernal.

Gael García Bernal urodził się 30 listopada 1978 roku w Guadalajarze. Jest synem meksykańskiej pary aktorskiej – reżysera José Angela Garcíi i byłej modelki Patricii Bernal. Ma dwójkę rodzeństwa – siostrę Tamarę i brata Dario.
Program Matury Międzynarodowej ukończył w Edron Academy (El Colegio Británico) w Mexico City. W latach 1999-2001 studiował na Uniwersytecie Londyńskim w jednej z najbardziej renomowanych szkół aktorskich The Central School of Speech and Drama. Biegle mówi po hiszpańsku i angielsku, a także po portugalsku, francusku i włosku w różnych stopniach zaawansowania.

Gael García Bernal zadebiutował już jako dziewięciomiesięczny niemowlak w roli narodzonego Jezusa w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Po raz pierwszy na małym ekranie pojawił się w meksykańskiej telenoweli Teresa. Drogę do międzynarodowej kariery otworzyły mu role w takich filmach jak “I twoją matkę też” oraz “Amorres Perros”. Po pełną filmografię zapraszamy tutaj.

Aktor popiera akcję humanitarną Oxfam, pomagającą krajom rozwijającym się. Jest zaangażowany w programy zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii AIDS na świecie, a także walczył z polityką Stanów Zjednoczonych w stosunku do Meksyku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.