12 lutego 2013

Grupy przedmiotowe w The International Baccalaureate Diploma Programme - grupa czwarta - Sciences


Przed nami opis kolejnej części składowej programu matury międzynarodowej, więc na początek małe wprowadzenie :)

Sciences, dawniej nazywana Experimental Sciences, to grupa przedmiotów skupiająca dziedziny oparte na eksperymentach, doświadczeniach i innych ścisłych metodach badawczych.
W jej ramach dostępne są następujące przedmioty:
Ten ostatni to stosunkowo nowy przedmiot - poszerzył grupę czwartą w minionym roku i obecnie jest trwa jego pilotaż. Od tego roku szkolnego w ramach czwartej grupy wybrać można także Computer science do tej pory zaliczany do grupy piątej.

Wszystkie przedmioty (prócz Environmental systems and societies, Sports, exercise and health science których uczyć się można na poziomie SL) dostępne są zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
Uczniowie wybierający kurs z tej grupy odkrywają pojęcia, teorie, modele i techniki, które stanowią podstawę każdego z przedmiotów i dzięki nim rozwijają swoją wiedzę i zrozumienie różnych metod naukowych.
Obowiązkowy projekt, który wpisany jest w program przedmiotów z tej grupy, zwraca uwagę uczniów na środowiskowe, społeczne i etyczne aspekty nauki. Interdyscyplinarne zadania wymagające współpracy, charakterystyczne dla tej grupy kursów stanowią okazję do odkrywania i poszukiwania przez uczniów naukowych rozwiązań dla globalnych problemów.

Interdyscyplinarność i wieloaspektowe ujęcie są charakterystyczne dla wszystkich opisywanych dotychczas przedmiotów. Sciences to grupa, dla której te cechy również są znamienne.

Kolejne kursy dostępne w grupie Sciences będziemy opisywać w przyszłości. Już teraz zapraszamy do lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.