15 marca 2013

Słynni absolwenci programu IB: Randa Abdel - Fattah

[źródło]
Wśród absolwentów programu The International Baccalaureate mamy aktorów, astronautów a nawet członków rodzin królewskich. Jak się okazuję, znajdują się wśród nich również pisarze. Dzisiaj przedstawimy Wam sylwetkę jednej z nich.

Randa Abdel-Fattah urodziła się w Sydney w 1979 roku. Jest muzułmanką palestyńsko-egipskiego pochodzenia. Dorastała w Melbourne i tam uczęszczała do katolickiej szkoły podstawowej oraz islamskiego liceum (Australian International Academy), które ukończyła dyplomem International Baccalaureate. Studiowała sztukę i prawo na Uniwersytecie w Melbourne.

Abdel-Fattah pisała krótkie opowiadania już jako nastolatka. Pierwszy projekt swojej debiutanckiej powieści Does My Head Look Big in This? napisała w wieku 16 lat.

Autorka zadebiutowała w 2005 roku i od tego czasu napisała siedem powieści. Są to:
 
2005 - Does My Head Look Big in This?
2006 - Ten Things I Hate About Me
2008 - Where The Streets Had A Name
2010 - Noah's Law
2011 - The Friendship Matchmaker
2012 - The Friendship Matchmaker Goes Undercover
2012 - No Sex in the City

Pisarka jest żarliwym obrońcą praw człowieka a także zwolenniczką dialogów między religiami. Często udziela się jako wolontariuszka dla takich organizacji jak Australian Arabic Council, Victorian Migrant Resource Centre, Islamic Women’s Welfare Council, Asylum Seeker Resource Centre i wielu innych.

Randa często gości w programach telewizyjnych w których proszona jest o komentarze odnośnie Palestyny, Islamu oraz australijskich muzułmanów. Pojawiła się w takich programach jak: SBS Insight, ABC First Tuesday Book Club, ABC Q & A, Channel 7 Sunrise oraz Channel 10 9am.
Jest również częstym gościem australijskich szkół, w których prowadzi zajęcia na temat swoich książek i tematyki społecznej jaką poruszają.
Prywatnie autorka jest mężatką i matką dwójki dzieci.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o pisarce, zapraszamy na jej stronę internetową www.randaabelfattah.com oraz Twittera.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.