10 kwietnia 2013

Słynni absolwenci programu IB: Raiyah Bint Al Hussein

[źródło]
We wcześniejszych wpisach mieliśmy już okazję opisywać królewską głowę – a mianowicie króla Danii - która jest absolwentem The International Baccalaureate, dzisiaj znowu wkraczamy na królewski szlak. Tym razem opiszemy Wam wbrew pozorom bardzo skromną osobę, czyli jordańską księżniczkę Raiyah Bint Al Hussein.

Księżniczka Raiyah Bint Al Hussein urodziła się 9 lutego 1986 roku. Jest najmłodszą córką zmarłego w 1999, króla Jordanii Husseina i królowej Noor. Ma dwóch braci Haszema i Hamzaha, oraz straszą siostrę księżniczkę Iman.
Program Matury Międzynarodowej ukończyła w United World College of the Atlantic. Następnie przeniosła się do Edynburga, gdzie na tamtejszym uniwersytecie obroniła tytuł magistra ze stosunków międzynarodowych oraz japonistyki. Przez rok studiowała również w Japonii na Ritsumeikan University.
Księżniczka postanowiła związać się na stałe z Japonią – tam mieszka i pracuje. Jest zwolenniczką przeróżnych stylów walki takich jak kendo czy aikido. Oprócz tego w wolnych chwilach kibicuje graczom polo, a także sama jest czynną zawodniczką tej dyscypliny. Raiyah Bint Al Hussein jest także bardzo aktywnie działa harytatywnie i bierze udział w licznych akcjach humanitarnych
Raiyah Bint Al Hussein ze strony ojca jest pochodzenia jordańskiego, a szkockiego, angielskiego, syryjskiego i szwedzkiego ze strony matki.

Jak sami widzicie, księżniczka jest bardzo skromna jak na osobę o takich korzeniach. Wybrała spokojne życie, rozwijanie swoich pasji i spełnianie się w karierze zawodowej.

Zapraszamy na stronę internetową księżnikczki Raiyah Bint Al Hussein - znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji na jej temat: www.princesshaya.net


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.