9 maja 2013

Porady absolwentów na egzaminy maturalne!

Na blogu Absolwentów IB pojawiło się zestawienie porad jak przygotowywać się do egzaminów. Ich autorami są absolwenci matury międzynarodowej. Specjalnie dla Was opublikujemy dziś ich rady na szybkie powtórki oraz na to, jak radzić sobie z egzaminem, z nadzieją, że skorzystacie z nich podczas tegorocznej matury:

  • Zapomnijcie o książkach i po prostu skupcie się na egzaminach. To dzięki książką dotarliście tak daleko, a egzaminy niedługo się skończą – Lidia Lunque, absolwentka z Norwegii.
  • Nie przeciążajcie się nauką, bo możecie wiele zapomnieć. Najlepiej jest napisać na kartce papieru dane zagadnienie i sprawdzić ile faktów się z niego pamięta. Jeśli jesteście prawdziwymi dziećmi IB – będziecie wiedzieć jak je potem wykorzystać i zbudować z nich prawidłową odpowiedź. Dobrze wiedzieć w czym jest się dobrym, a gdzie są nasze słabe strony. Ucz się tego co pamiętasz gorzej i staraj się powiększać swoją wiedzę, zamiast uczyć się ogólnych zagadnień – Gia Veronica Boada-Vera, absolwentka ze Stanów Zjednoczonych.
  • IB nie jest trudne o ile nie spanikujesz. Porada: przejrzyj testy z poprzednich lat, tony poprzednich egzaminów. Powodzenia – Melkar Muallem absolwentka z Palestyny.
  • Kiedy egzamin się rozpoczyna, weź głęboki oddech, aby się uspokoić. Zrób to zanim otworzysz test i zaczniesz pisać. Zbierz przemyślenia i ułóż je w punkty zanim napiszesz cokolwiek – szczególnie jeśli jest to egzamin z języka. Podobnie zachowuj się przy egzaminach ustnych – żaden egzaminator nie pomyśli o Tobie źle, jeśli po prostu powiesz: „To naprawdę interesujące pytanie, czy mogę przez moment się nad nim zastanowić?” Im bardziej uporządkujesz swoje myśli, tym lepszy wynik osiągniesz. Powodzenia – Famin Ahmed, absolwent z Indii.
  • Śpij, śpij, śpij. To bardzo ważne by wypocząć dzień przed egzaminem. Nie zapomnij też o zdrowym śniadaniu. Nie chcesz chyba myśleć cały czas o jedzeniu, zwłaszcza w czasie trwania testu. W trakcie przygotowań do egzaminu staraj się zrobić jak najwięcej próbnych testów. Rozwiązuj je z określonym czasowo limitem (tak jakbyś był na prawdziwym egzaminie) i poproś nauczyciela o sprawdzenie pracy. W ten sposób dowiesz się, jak mógłby pójść Twój prawdziwy egzamin IB – Fran Avila, absolwent z Meksyku.
  • Najbardziej praktyczne: „Upewnij się, że wypełniasz właściwe sekcje na egzaminie” – Martin Callen absolwent z Stanów Zjednoczonych.

Czy macie jakieś inne egzaminacyjne porady? Jeśli tak, to podzielcie się nimi z nami. I pamiętajcie – życzymy Wam powodzenia! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.