15 maja 2013

Słynni absolwenci programu IB: Karen Mok

[źródło]
W wcześniejszych wpisach, opisywaliśmy Sarę Tan - absolwentkę IB która wybrała branżę rozrywkową jako swoją drogę kariery. Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną osobę , która wybrała karierę w show-businessie.

Karen Joy Morris (ur. 2 czerwca 1970), lepiej znana jako Karen Mok lub Mok Man-wai, jest uznaną w Chinach aktorką i piosenkarką.

Karen ma mieszane pochodzenie - jej ojciec jest pół-Chińczykiem, pół-Walijczykiem, a matka pół-Chinką, ćwierć-Iranką i ćwierć Niemką. Jest siostrą pisarza i producenta Trevora Morrisa.

Ukończyła Diocesan Girls' School w Hongkongu gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum i gdzie uzyskała dyplom matury międzynarodowej.
W 1987 roku opuściła Hongkong i rozpoczęła studia za granicą. Studiowała we Włoszech na United World College of the Adriatic i w Londynie na Uniwersytecie Londyńskim, gdzie wyspecjalizowała się w literaturze włoskiej. Zna angielski, kantoński, mandaryński, włoski i francuski.

Karen wystąpiła w ponad 40 filmach, oraz nagrała 17 albumów muzycznych. W ciągu swojej kariery zdobyła wiele nagród azjatyckiego przemysłu filmowego i fonograficznego. Jej ostatnia płyta „Somewhere I belong” jest jej pierwszym wydawnictwem nagranym w języku angielskim (pod tym linkiem znajdziecie jedną z piosenek z tej właśnie płyty).

Artystka jest zaangażowaną obrończynią praw zwierząt. Pomagała między innymi niedźwiedziom w Chinach, które są męczone i przetrzymywane z złych warunkach ze względu na ich żółć, która jest wykorzystuje się w celach medycznych.

W 2007 roku, uczestniczyła w kampanii MTV EXIT przeciwko handlowi ludźmi w Azji. Obecnie pełni funkcję ambasadora UNICEF, SPCA, Animals Asia Foundation, Habitat for Humanity, Enlighten-Action for Epilepsy i Roll Back Malaria (RBM).

W 2008 roku wypuściła w Hongkongu swoją własną markę perfum.

Karen jest gwiazdą znaną głównie w Azji, niemniej jej próby wyjścia na zachód są coraz bardziej widoczne. Kto wie, może za jakiś czas usłyszymy o niej nieco więcej.

Jeśli chcecie poznać lepiej Karen i dowiedzieć się o jej planach zapraszamy na stronę internetową www.karenmok.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.