19 czerwca 2013

Słynni absolwenci programu IB: Marina Diamandis

[źródło]

Wygląda na to, że absolwenci z dyplomem Matury Międzynarodowej często wybierają karierę w show biznesie. Dzisiaj przyjrzymy się sylwetce kolejnej piosenkarki, o której na rynku muzycznym coraz głośnej. Przed wami Marina Diamandis.

Marina Lambrini Diamandis (grec. Μαρίνα-Λαμπρινή Διαμάντη) urodzona 10 października 1985 roku, bardziej znana pod pseudonimem Marina and the Diamonds. Jest walijską piosenkarką greckiego pochodzenia, kompozytorką i autorką tekstów.

Urodziła się w Abergavenny, w Walii. Jej ojciec jest Grekiem, a matka Walijką. Rodzice poznali się na uniwersytecie w Newcastle i rozstali się, kiedy jeszcze była dziewczynką. Marina Diamandis wychowała się u matki w walijskiej wiosce Pandy. Uczęszczała do ekskluzywnej prywatnej szkoły dla dziewcząt, Haberdashers' Monmouth School for Girls. W wieku 16-18 lat przebywała w Grecji, uczęszczając do St. Catherine's British Embassy School, którą ukończyła dyplomem Matury IB. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w Londynie, w którym obecnie mieszka.

Jej pseudonim, "Marina and the Diamonds", składa się z jej pierwszego imienia, spójnika "i", oraz przekładu na angielski jej nazwiska, które oznacza po grecku "Diamenty". Pomimo tego, że "the Diamonds" jest czasami uważane za oznaczenie jej zespołu koncertowego, tak naprawdę odnosi się do jej fanów.

Jej dorobek muzyczny to kilka minialbumów (EP), singli i dwa albumy studyjne - The Family Jewels wydany w 2010 roku oraz Electra Heart z 2012 roku. Obecnie przygotowuje się do nagrania nowej płyty, której premiera została zapowiedziana na 2014 rok.

Jej styl muzyczny obejmuje ballady, oraz szybkie utwory inspirowane muzyką nowej fali. Jak sama mówi, duże znaczenie dla jej twórczości mają tacy muzycy jak Blondie, Patti Smith, Tom Waits, Nirvana, PJ Harvey, Kate Bush, Britney Spears czy Madonna.

Marina staję się coraz popularniejszą artystką i coraz bardziej rozpoznawalną gwiazdą współczesnej muzyki rozrywkowej. Jak sama powiedziała: "Nigdy nie byłam wyjątkowo muzykalna, ale odkąd skończyłam 15 lat wiedziałam, że muszę zostać piosenkarką" - wygląda na to, że udało się jej zrealizować swój cel i mamy nadzieję, że dalej będzie wytrwale kontynuować drogę wybraną przez siebie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o artystce, zapraszamy na stronę polskiego fanklubu Mariny marinaandthediamonds.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.