2 lipca 2013

Za chwilę otrzymasz dyplom IB. Co dalej?

[źródło]

Pewnie czekacie na wyniki egzaminów jak na szpilkach, co? My trochę też!
A co będzie, jak już się okaże, że dyplom IB jest już Wasz? Co to dla Was oznacza?


Już nie raz pisaliśmy, że dyplom IB to furtka na każdą uczelnię na całym świecie (oczywiście jeżeli wyniki z egzaminów są odpowiednio dobre!) - uznaje go ponad 1800 uniwersytetów z 75 krajów. IB Diploma Programme uważany jest bowiem za jeden z nielicznych programów edukacyjnych wyjątkowo skutecznie przygotowujących do nauki na uniwersytecie, posiadający rygorystyczny i jednolity system oceniania. Istnieje nawet cała lista Uniwersytetów, które udzielają stypendium absolwentom IBDP.
Ukończenie programu matury międzynarodowej nie stanowi utrudnienia w rekrutacji na studia - o to na pewno nie trzeba się obawiać, gdyż dla osób z dyplomem IB aplikujących na daną uczelnię zazwyczaj podany jest osobny kontakt. Jednym kłopotem może być odmienna polityka w rekrutacji absolwentów IBDP przyjęta na poszczególnych uniwersytetach.
Tym, co na pewno jest istotne, to także korzyści osobiste, jakie daje udział w programie matury międzynarodowej i zdobycie dyplomu IB. Każdy z Was zapewne wyniósł z lat licealnych niepowtarzalne doświadczenie właśnie dlatego, że uczestniczyło w IBDP.


Polecamy zajrzeć tutaj - do wyszukiwarki uniwersytetów, które honorują IBDP. W wygodny i prostu sposób sprawdzicie, która uczelnia, w jakim państwie, przyjmie Was na podstawie dyplomu matury międzynarodowej.


Jakie są Wasze plany na życie po IB? Studia? Praca? A może jeszcze coś innego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.