4 lipca 2013

Wyniki z egzaminów już jutro! A przed nami wakacje ;)

[źródło]
Dziś zahaczymy o dwa ważne tematy ;) Po pierwsze: o wyniki egzaminów, które opublikowane zostaną już jutro i po drugie: o wakacyjną ramówkę naszego bloga.

Jutro poznamy wyniki egzaminów z tegorocznej matury!
Opuści Was stres i napięcie związane z niepewnością swojej oceny - będzie można dopiąć kwestie rekrutacji na studia i pozostałe związane z tym sprawy.
Przy okazji małe przypomnienie pewnego mało przyjemnego aspektu związanego z maturą (ale za to bardzo ważnego!).

Jak wiecie z naszych poprzednich wpisów, zdawalność matury międzynarodowej wynosi 80%. Jedna piąta osób przystępujących do egzaminów niestety ich nie zdaje. Co zrobić, gdy nie udało się zdobyć wymaganej minimalnej liczny punktów (czyli 24) i spełnić pozostałych wymogów?
Uczeń, który nie zdał matury, otrzymuje jedynie certyfikat na poszczególne przedmioty (jeden dokument z wypisanymi przedmiotami).
Istnieje możliwość poprawienia (tzw. retake category) każdego przedmiotu trzy razy i zawsze wynik najwyższy wchodzi do ogólnej punktacji. Do egzaminu “poprawkowego” (teoretycznie) można przystąpić w dowolnej szkole IB, o ile dana placówka zgodzi się na przyjęcie ucznia na poprawkę (zazwyczaj uczniowie poprawiają egzaminy w szkole, w której podchodzili do matury po raz pierwszy).
Większość szkół, która przyjmuje i rejestruje kandydatów w retake category robi to w następnej sesji majowej. Istnieje też możliwość zdawania poprawki w listopadzie, w czasie matury dla półkuli południowej, aczkolwiek nie jest to zbyt często praktykowane.
Swój wynik mogą poprawiać nie tylko ci, którym nie udało się zdać matury, ale także ci, którym zabrakło punktów, bo dostać się na wymarzone studia.
Jeśli obawiacie się, że nie zdacie, nie traćcie otuchy - i taką sytuację da się rozwiązać!

Otrzymanie wyników z egzaminów pozwala na prawdziwe rozpoczęcie wakacji - nic nas już nie będzie niepokoić. Stąd właśnie teraz wprowadzamy wakacyjną ramówkę!
Od przyszłego tygodnia, prócz bieżących wiadomości z IBO, kontynuować będziemy dwa wakacyjne cykle z zeszłorocznego lata, czyli “Dookoła Świata” oraz nasze polecenia wydarzeń, premier kinowych, teatralnych, festiwali itd. Dodatkowo odświeżymy temat rekrutacji na uczelnie zagraniczne.

Niech wakacje rozkręcą się na dobre, a Wy pozostańcie z nami!


2 komentarze:

  1. witam, gdzie można znaleźć przykładowe arkusze z matury międzynarodowej? dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,

    OdpowiedzUsuń
  2. Przykładowe arkusze egzaminacyjne można znaleźć pod adresem:
    http://www.ibo.org/diploma/curriculum/examples/samplepapers/
    Pozdrawiamy! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za dodanie komentarza.