3 października 2013

Słynni uczniowie IB: Ke$ha

[źródło]
Powracamy z naszym cyklem o słynnych uczniach programu IB! Dzisiaj kolejna osoba, która wybrała muzykę i była aż tak zdeterminowana, że postanowiła przerwać naukę, by spełnić swoje marzenia. Przed Wami Kesha! 

Kesha Rose Sebert, ps. Kesha, Ke$ha to amerykańska piosenkarka popowa i autorka tekstów. Urodziła się 1 marca 1987 w San Fernando Valley w Los Angeles. Wychowała się w przepełnionym muzyką domu. Jej mama – Pebe, była punk-rockową wokalistką i autorką piosenek, znaną szczególnie w latach 70. za sprawą przeboju "Old Flames Can’t Hold A Candle To You". W 1991 roku Pebe podpisała kontrakt z wytwórnią płytową z Nashville i wtedy właśnie mała Ke$ha trafiła po raz pierwszy do studia nagrań. Uczęszczała do szkoły muzycznej pod Tennessee, uczyła się komponować, a jej pierwsza fascynacja muzyczna związana była z country, szczególnie z twórczością Johnny'ego Casha, Dolly Parton czy Patsy Cline. Mając 17 lat – rzuciła szkołę, mimo przyznanego jej wcześniej stypendium na Uniwersytecie Columbia.

Zanim zaczęła solową karierę, śpiewała między innymi w chórkach, zachęcana do tego przez swoją matkę. Tak było w przypadku piosenki Paris Hilton "Nothing In This World" czy "Lace and Leather" Britney Spears. Kesha jest współautorką singla The Veronicas "This Love". Pojawiła się również w teledysku Katy Perry "I Kissed a Girl". Jednak dopiero współpraca z Flo Ridą przy jego przeboju "Right Round" sprawiła, że młoda piosenkarka stała się rozpoznawalna wśród szerszej publiczności.

Jej debiutancki album - "Animal" miał swoją premierę na początku stycznia 2010 roku. Producentem został Dr. Luke, mający na sowim koncie współpracę z Britney Spears, Katy Perry, Kelly Clarkson, Avril Lavigne i Flo Ridą. Natomiast przy tworzeniu materiału na krążek pracowali Max Martin, tworzący dla Pink, Kelly Clarkson, czy wspomnianej Brit, oraz Benny Blanco. W efekcie powstały wyraziste, elektro – popowe piosenki, w których słychać energię młodej artystki. W warstwie tekstowej Ke$ha zawarła epizody z własnego życia. W 2012 roku pojawił się następca debiutanckiej płyty pt „Warrior”, odchodzący od elektro-popowej stylistyki a nawiązujący do muzyki rockowej z lat 70.

Kesha jest bardzo skupiona na swojej karierze, jak sama przyznaje, wole skupić się na niej, niż na związkach, czy na edukacji, nawet jeśli w grę wchodzi zrezygnowanie z dyplomu IB i stypendium na prestiżowym uniwersytecie.

Po więcej informacji, oraz po najnowsze wiadomości z życia piosenkarki zapraszamy na jej oficjalną stronę www.keshaparty.com

Zapraszamy również do posłuchania jednego z hitów z debiutanckiej płyty:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.