28 lutego 2014

IB World Schools: Complex of Silesian International Schools


Complex of Silesian International Schools to pierwsza i dotąd jedyna szkoła międzynarodowa na Górnym Śląsku. Należy do Zespółu Szkół Prywatnych w Katowicach, do którego zalicza się opisywane na naszym blogu LO im. M. Wańkowicza.

Szkoła kształci dzieci i młodzież w wieku od 3 do 19 roku życia. Nauka odbywa się w języku angielskim.

Najmłodsi uczniowie stawiają pierwsze szkolne kroki w międzynarodowym przedszkolu, które doskonale przygotowuje do dalszej nauki. Uczniowie w wieku od 5 do 16 lat obejmują cambridge’owskie programy edukacyjne. Edukacja kończy się przystąpieniem do dwuletniego programu Międzynarodowej Matury.

Od momentu powstania Complex of Silesian International Schools rozwija się dynamicznie, na co wskazuje coraz większa liczba uczniów, rozbudowanie bazy dydaktycznej i materialnej szkoły. Wyjątkowy pod tym względem był 2012 rok, kiedy to oddano do użytku wiele nowych sal i obiektów , w tym pełnowymiarową sale sportową. Szkoła wzbogaciła się też o nową bibliotekę i czytelnię książek anglojęzycznych. Wyposażenie sal lekcyjnych uzupełnił sprzęt multimedialny - m.in. tablice interaktywne a bezę dydaktyczną wzbogaciły zasoby w światowych bazach danych, do których pracownicy i uczniowie mają szeroki dostęp.

Więcej na temat tej IB World School dowiecie się na stronie internetowej szkoły: international.edu.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.