6 marca 2014

Napisała i opublikowała książkę, a ma dopiero 11 lat


Dziś chcielibyśmy przedstawić inspirującą historię dziewczynki, uczennicy programu IBO - bo inspiracją warto się dzielić, zwłaszcza, gdy otwarty umysł jest tym, co charakteryzuje główną myśl nauczania przez IBO :)

Briley Rossiter - bo o niej mowa - to 11 letnia uczennica siostrzanego programu IBDP - Middle Years Programme, która napisała, zilustrowała i z sukcesem wydała książkę dla dzieci. Powieść nosi tytuł "Born an angel". Historia opisana w powieści oparta jest o prawdziwe wydarzenia - opowiada o miłości i przyjaźni między autorką i jej siostrą cierpiącą na dziecięcą dystrofię neuroaksonalną (chorobę Seitelbergera).

Briley wierzy, że wszystko, co się dzieje w życiu człowieka ma swoją przyczynę, że życie człowieka ma cel. Tak samo jest z nią i jej siostrą Ainsley, którą uważa za wyjątkową osobę, która jednocześnie stawia wyzwanie, pomaga jej i potrzebuje, jest inspiracją. Książka Briley ma być głosem jej siostry, świadectwem jej istnienia.

Książka młodej autorki została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników. Briley sądzi, że to dzięki temu, że z losem jej bohaterów może identyfikować się wiele osób - z różnymi problemami - bo każdy ma swoją ścieżkę, na której napotyka różne przeszkody. Czytanie o tym, jak dwie dziewczynki pokonują swoje własne koszmary, może zmotywować i zainspirować, oraz sprawić, że ktoś spróbuje to samo zrobić w swoim życiu.

Pisanie jest największą pasja Briley. Czerpie z niej nie tylko przyjemność, ale także rozładowuje stres i napięcie, lepiej rozumie samą siebie. Bardzo chciałaby zajmować się pisanie w przyszłości, ponieważ podzielenie się swoją historią dało jej ogromną radość i satysfakcję. Marzy, by napisać kiedyś prawdziwą, dojrzałą powieść o swojej siostrze.
Tutaj obejrzycie filmik na temat książki:A na Facebook'u znajdziecie również fanpage.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.