27 marca 2014

IB World Schools - kulisy: IB digital communications toolkitPewnie część z Was zauważyła, że większość IB World Schools używa tego samego logo, które informuje o tym, że placówka należy do programu IB. Dzieje się tak nieprzypadkowo. IBO dba bowiem o to, by komunikat o obecności ich programów edukacyjnych w instytucjach, był zawsze spójny i robi to za pomocą specjalnie stworzonego do tego zestawu narzędzi.

Cyfrowy zestaw narzędzi od IB, bo o nim mowa, został zaprojektowany, by szkoły należące do IB mogły w sposób swobodny i zgodny z normami IBO prezentować swój udział w programach.

Szkoły, które osiągnęły wysokie standardy w nauczaniu wedle programów International Baccalaureate, mogą posłużyć się oznaczeniem IB jako pewnego rodzaju wyróżnieniem i podkreśleniem dobrej opinii i jakości usług edukacyjnych, a także wartości i misji zgodnej ze standardami IBO.

Aby zapewnić każdej z placówek jednolity i spójny system wizualnej indentyfikacji w oznaczaniu swojego udziału w programach IB, przygotowano odpowiednie przewodniki i księgi znaków.

Narzędzia, którymi szkoły moga się posługiwać, są regularnie aktualizowane i udostepniane. Dostępne są jedynie na zabezpieczanych platformach.

Wyjaśnianiu kwestii spornych i niepewnych służy dział komunikacji i marketingu IBO, z którym można skontaktować się za pomocą następującego adresu: communications@ibo.org

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie IBO :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.