24 lipca 2014

Jak leniuchować, żeby na prawdę odpocząć przed nowym rokiem szkolnym?

[fot. Pinterest]

Aktywny wypoczynek, słodkie leniuchowanie czy oderwanie się całkowicie od rzeczywistości.. Sposobów na relaks jest wiele, ale nie ma na niego idealnej recepty, bo zależy on od wielu czynników, np. stylu życia czy osobistych potrzeb. Przestawiamy kilka sposobów na wypoczynek, po których z pewnością będziecie czuli się jak nowo narodzeni!

Wielu z nas powie, że nie ważne jak odpoczywamy, ale ważne, że to robimy. Nie jest to prawdą. Nieodpowiedni odpoczynek może spowodować, iż po wakacjach wcale nie będziemy wypoczęci, a wręcz przeciwnie – zmęczeni. Bez odpowiedniego relaksu człowiek będzie pozbawiony energii przez co nie będzie zdolny do tego, by pracować, a co gorsze... uczyć się! Dlatego bardzo ważne jest, by znaleźć swój własny styl regeneracji organizmu. Jak więc powinien wyglądać prawidłowy wypoczynek?

Istotą znalezienia swojego stylu odpoczywania jest przeanalizowanie swojego stylu życia i odpowiednio pod niego zorganizowanie swoich wakacji. Kolejną bardzo znaczącą rzeczą jest odpoczywanie w sposób przeciwny do tego, jaki tryb życia prowadzimy przez rok szkolny. To powoduje, że nie robimy ciągle tego samego, a nasz organizm w ten sposób odpoczywa od rutyny, a także szarej, otaczającej nas rzeczywistości.

Wariant 1: Słodkie leniuchowanie
Jeśli są wśród nas osoby, które aktywnie spędzają czas po szkole, uprawiają sport, mają ciągly kontakt z ludźmi, i co więcej lubią go, to w wakacje powinny pozwolić sobie na odrobinę bezczynności, odosobnienia, a także unikać zatłoczonych miejsc, będących źródłem dużej liczby decybeli. Mimo, iż brzmi to tak, jakbyśmy wcale nie ładowali akumulatorów, to w gruncie rzeczy jest całkiem inaczej. Taki tryb sprawia, iż nasz organizm zwiększa efektywność, a także odrywa się od codzienności.

Wariant 2: Aktywny wypoczynek
Inaczej sprawa ma się wśród osób, które wiele czasu spędzają przy biurku, pracują psychicznie, a popołudniu wolą oglądać telewizję czy korzystać z komputera. Dla takich osób idealnym sposobem na relaks powinien być aktywny wypoczynek – wykonywanie ćwiczeń, jazda na rowerze czy choćby spacery. Dzięki temu nasze mięśnie w końcu poczują, że są do czegoś potrzebne, a organizm również szybciej się regeneruje.

Wariant 3: Izolacja od świata
Ten sposób spędzenia wakacji jest dla wszystkich, którzy są ciągle zestresowani, bardzo szybko się denerwują oraz odczuwają strach przed czekającymi na nich testami czy kartkówkami. Takim osobom polecamy wyjechać z miejsca zamieszkania i poddać się czemuś nowemu, co nie będzie przypominało im o ich otoczeniu związanym ze szkołą.

Jest wiele sposobów na spędzenie wakacji, ale nie sposób tu wszystkich wypisać. Wiele zależy od Was samych i tego co lubicie robić w czasie wolnym. Pamiętajcie jednak, że aby skutecznie odpocząć i mieć wiele sił na kolejny rok szkolny, należy w trakcie wakacji odwrócić sposób spędzania czasu charakterystyczny dla roku szkolnego. Wierzymy, że we wrześniu wszyscy będą zwarci, gotowi i wypoczęci na naukę. Miłego odpoczywania!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.