29 listopada 2014

Słynni absolwenci IB: Toby Turner


3 miliony subskrybentów na 3 kanałach, 750 milionów odtworzeń, komediowe projekty i stand- upy. O kim mowa? O Toby Turnerze, znanym jako Tobuscus - komik, aktor komediowy oraz gwiazda YouTube. To prawdziwa osobowość internetowa. I oczywiście absolwent matury międzynarodowej.

Toby Turner urodził się 3 marca 1985 roku w Osborn w stanie Mississippi w USA, a dorastał w Niceville na Florydzie i tam też ukończył szkołę Niceville High School, realizującą program IB. Obecnie ma 29 lat i od 2010 roku mieszka w Los Angeles. Przeprowadzka do tego miasta była jego marzeniem od dzieciństwa.

Początkowo Toby Turner występował jako komediant i muzyk w różnych miejscach Stanów Zjednoczonych, jednak jego poczucie humoru nie było do końca rozumiane. Dopiero kiedy spróbował swoich sił w internecie zyskał rozumienie, fanów i sławę. Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się w 2006 dzięki słynnej komedii “Click”, która zainspirowała Tobuscusa do premiery na swoim kanale. Filmik w zabawny sposób mówi o tym, co jego autor zrobiłby z pilotem “Clicka”, gdyby taki posiadał.

Dzisiaj Toby ma 3 kanały, na których umieszcza swoje stand - upy, vlogi i wiele innych ciekawych rzeczy. Tobuscus stworzył między innymi serial animowany “Tobuscus Adventures”, który składa się z trzech odcinków, a każdy z nich został obejrzany średnio 4 miliony razy. Jest także twórcą 3 komediowych piosenek, które w latach 2011 i 2012 zajmowały pierwsze miejsce na liście najlepszych komediowych piosenek iTunes. 

 
Poza autorskimi projektami młody komik angażuje się w różne inne inicjatywy. W 2010 roku zagrał rolę komedianta Dave’a w pełnometrażowym filmie “New Low”, a od 2012 roku wciela się w rolę Nerville’a, który jako jedyna osoba może rozmawiać z owocami, w animowanej serii “The High Fructose Adventures of Annyoing Orange” na kanale Cartoon Network. Obok działalności artystycznej Toby Turner udziela się także w obszarze marketingu, social mediów i kampanii reklamowych. W tym zakresie współpracuje między innymi ze znanymi markami takimi jak: NBC, Disney, Microsoft, MTV, Sony Pictures, Fox, Timberland czy Spike.

Czytając o dokonaniach Toby’ego w tak młodym wieku, można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z bardzo ambitnym i utalentowanym człowiekiem, który poza wygłupianiem się i rozśmieszaniem ludzi, wiele jeszcze potrafi zrobić.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.