24 listopada 2014

CLima - konferencje skupiające liderów wokół problemów środowiska naturalnego

Liderzy tegorocznej edycji CLima [źródło]

CLima to konferencja klimatyczna dla liderów ze szkół IB. Niedawno zakończyła się kolejna edycja organizowana przez Colegio Roosevelt School w Limie, stolicy Peru. Wczoraj zakończyła się jej kolejna edycja.

CLima to flagowe, przeznaczone dla uczniów poniżej 18 roku życia, mówiących po angielsku, poprzedzający konferencję ONZ wydarzenie dla młodzieży.

Jej celem nadrzędnym jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, jak bardzo ważne są kwestie środowiska naturalnego dla całej ludzkości i stworzenie okazji do tego, by młodzież mogła uczesniczych w dyskusji na ten temat wnosząc pewną świeżość i energię. Każdy zainteresowany jest mile widziany!

CLima to wydarzenie prowadzone dla studentów przez studentów.

Osoby zaangażowane w jej organizację doceniają to, jak wiele mogą się nauczyć poprzez doświadczenie, jakiej dostarcza konferencja. Mają również okazję to tego, by wziąć udział w czymś wielkim, co ma znaczenie na skalę światową.

Pod tym linkiem można sprawdzić, które kraje zainteresowały się konferencją CLima - Polska jest na 22 miejscu na liście 81 krajów :)

CLima to kolejne wydarzenie, które udowadnia, jak żywe są idee przyświecające edukacji uczniów w programie międzynarodowej matury.

Wiecej na ten temat przeczytacie na IB Community Blog tutaj: http://blogs.ibo.org/blog/2014/10/28/clima/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.