8 maja 2015

Wszystko, co musisz wiedzieć o tegorocznych IB World Student Conferences


W czerwcu i lipcu odbędą się tegoroczne IB World Student Conterences, otwarte dla każdego ucznia IB. Gdzie tym razem można się wybrać i jakie tematy będą poruszane? O tym dowiecie się z dzisiejszego postu :)
  • “Game Changers: Reaching Solutions Through the Instinct to Play”, IB WSC na University of Rochester

A gdyby tak czysta woda dotarła do milionów potrzebujących jej ludzi dzięki boiskowej grze dzieci w wieku szkolnym? W jaki sposób gra w rugby pomogą zwalczyć okrutne podziały społeczne? Czy gra video może ocalić życie?

To tylko niektóre przykłady dowodzące, że gry mogą mieć realny wpływ na świat. Nasz naturalny pociąg do gier i zabawy to nie tylko sposów na znalezienie sobie zajęcia, szczególnie wśród dzieci; pozwala on również budować i wzmacniać harmonię w relacjach interpersonalnych, poprawiać efektywność uczenia się i przyspieszać rozwój innowacji.

Podczas IB WSC na University of Rochester uczniowie zajmą sie właśnie tematem sposobu, w jaki gry i zabawa łączą się z rozwiązywaniem problemów skali światowej. Będą zadawać pytania o różne interpretacje i rozumienie “gry” i analizować przykłady ich zastosowania w celu zmienienia otaczającego nas świata. Opracowanie tego tematu będzie podstawą oraz inspiracją dla uczestników konferencji do zaangażowanego działania w Global Action Teams i zidentyfikowania interesującego ich problemu, dla którego stworzą kreatywne, związane z zabawą rozwiązanie.

Skąd taki temat? Organizator konferencji - University of Rochester - to światowy lider w stwarzaniu kreatywnych rozwiązań dla globalnych problemów w oparciu o badania prowadzone we wszystkich dziedzinach naukowych.

Po tygodniu spędzonym w pięknym kampusie akademickim w Rochester uczestnicy IB World Student Conference wrócą do domów z morzem inspiracji do tego, jak wykorzystać zabawę do pracy - pracy, która będzie miała prawdziwy wpływ na rzeczywistość.

Jeśli interesuje Was udział w IB WSC w University of Rochester, odwiedź stronę internetową wydarzenia: enrollment.rochester.edu/ibwsc

  • “How has technology transformed the world around us and influenced society?”, IB WSC w La Salle Campus Barcelona-Ramon Llull University
 

Czy technologia zmieniła świat wokół nas i wpłynęła na społeczeństwa? To temat IB WSC, które odbędzie się w Barcelonie. Uczniowie biorący udział w wydarzeniu podejmą próbę spojrzenia w sposób krytyczny na rozwój technologii i jej wpływ na współczesne globalne, społeczeństwo. Podczas tygodniowej konferencji uczestnicy zgłębiać będą temat technologii i jej udziału w kształtowaniu współczesnego świata za pomocą doświadczeń w trzech różnych perspektywach: architektury, inżynierii i biznesu. Te trzy dziedziny odzwierciedlają bowiem główne fakultety La Salle Campus Barcelona i jednocześnie pozwolą na wgląd w życie akademickie i stanowić będą autentyczne tło dla dyskusji.
Opracowanie tego tematu będzie podstawą oraz inspiracją dla uczestników konferencji do zaangażowanego działania w Global Action Teams i zidentyfikowania interesującego ich problemu, dla którego stworzą kreatywne, oparte na technologii rozwiązanie.

Zrozumienie sposobu, w jaki technologia wpływa na współczesny świat jest kluczowe dla przyszłych przywódców: ludzi, którzy za pomocą technologii i innowacji zachodzące w świecie zmiany skierują w dobrą stronę, by uczynić świat lepszym. Jeśli chcielibyście wybrać się do Barcelony na IB WSC, zajrzyjcie na stronę internetową konferencji: grados.salleurl.edu/ibwsc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.