14 lipca 2015

Gdzie warto wybrać się w wakacje, by dobrze się bawić i jednocześnie czegoś się nauczyć?

Każdy z niecierpliwością wyczekuje lata, jednak, kiedy już nadejdzie, warto zaplanować w trakcie wakacji czas nie tylko na odpoczynek, ale również na rozwój. Wakacje są doskonałą okazją do wyjazdów, podczas, których wypoczynek połączymy z nauką. I tu pojawia się pytanie - gdzie warto wybrać się w wakacje, by dobrze się bawić i jednocześnie czegoś się nauczyć? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji.

Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście szkoły językowe. Szczególnie szeroką ofertę w tym zakresie posiada Wielka Brytania. Można spędzić całe wakacje ucząc się języka, zarówno ogólnego jak i specjalistycznego z danej dziedziny. Dostępne są też kursy intensywne dla osób, które jednak nie chcą spędzić całych wakacji w tak aktywny sposób. Taki wyjazd poza nauką daje możliwość nie tylko zwiedzania obcego kraju, ale również poznania ludzi z całego świata, którzy tak jak Ty chcą się czegoś nauczyć. Pamiętajmy jednak, że nie tylko języka angielskiego można uczyć się za granicą. Podobne kursy oferują liczne szkoły w innych krajach takich jak Francja, Włochy a nawet Norwegia, jeśli ktoś chce uciec od letnich upałów. W ten sposób można połączyć wakacje z nauką poznając nowy język wszystkimi zmysłami po przecież czas wolny również będziemy spędzać otoczeni obcym językiem.

10.jpg

Wielka Brytania oferuje również szereg kursów o tematyce innej niż językowa. Możemy przykładowo udać się na kurs sztuki współczesnej, której mekką zaraz po Nowym Jorku jest właśnie Londyn. To właśnie Londyn ukształtował takich artystów jak wszystkim guru sztuki ulicznej - Banksy. W trakcie kursu poznasz nie tylko tradycyjne formy malarstwa czy rysunku, ale również te nowoczesne, wykorzystujące techniki 3D oraz nieszablonowe myślenie.

Na fali rosnącej popularności programów kulinarnych coraz więcej szefów kuchni z całego świata decyduje się na otwarcie własnych szkół gotowania. Najbogatszą ofertę tego typu kursów oferują kraje, które słyną z dobrej kuchni takie jak Francja czy Włochy. W malowniczym otoczeniu można nie tylko odpocząć, ale również doskonalić swój warsztat kulinarny. Także w Wielkiej Brytanii mamy szansę na naukę od najlepszych, właśnie tam swoją szkołę otworzyła Rosemary Shrager mistrzyni kuchni tradycyjnej.
15212-NQ14VO.jpg

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wyjazdów wypoczynkowych czy kursów jest wolontariat. Liczne fundacje oraz organizacje pozarządowe organizują wyjazdy z osobami niepełnosprawnymi lub do takich osób mieszkających zagranicą. W ofercie takiego wyjazdu z reguły jest bezpłatne wyżywienie i nocleg. Wolontariat może mieć nie tylko charakter dobroczynności, być także inwestycją w przyszłość, jeżeli wybierzesz odpowiednie miejsce pod kątem swojej przyszłej kariery zawodowej. Jeżeli myślisz o przyszłości w branży imprez masowych możesz zostać wolontariuszem podczas któregoś z zagranicznych festiwali muzycznych. Taki wyjazd daje jedyną w swoim rodzaju szansę na naukę i zdobywanie bezcennego doświadczenia, które z pewnością zostanie docenione przez przyszłych pracodawców. W końcu jak uczyć się to od najlepszych.
tumblr_naormproWz1qfirfao1_1280.jpg
[źródło]

Nie zapominajmy też o tradycyjnych wyjazdach z plecakiem, które mogą być kształcące, jeżeli tylko odpowiednio wcześniej zaplanujemy program wyjazdu możemy naprawdę wiele się nauczyć. Nie ma tu również znaczenia destynacja, jeżdżąc po Polsce możemy trafić w ciekawe zakątki, o których wcześniej nie słyszeliśmy. Możemy też od razu wybrać miejsca, które rozwijają i udać się szlakiem muzeów czy zabytków kultury. Wybierając się gdzieś dalej poznajemy nową kulturę i historię regionu, sprawdzamy swoją umiejętność komunikacji i często radzenia sobie w nietypowych sytuacjach.

A Wy jakie plany macie na tegoroczne wakacje? Chętnie poznamy Wasze pomysły na aktywne i edukujące zarazem spędzenie wolnego czasu w lecie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.