8 września 2015

IB World Student Conference - co daje udział w tym wydarzeniu?


Na naszym blogu już nie raz pisaliśmy na temat IB World Student Conferences - o tym, jak jest to wyjątkowe i wartościowe wydarzenie dla uczniów International Baccalaureate Diploma Programme :)
Dziś mamy dla Was relację jednej z uczennic klasy z międzynarodową maturą - Archie Singh, która uczęszcza do Pathways World School w Aravali, w Indiach z WSC - z udziału w International Baccalaureate World Student Conference w Barcelonie ;)


Lipcowa, barcelońska konferencja dla uczniów programu międzynarodowej matury, była pierwszą, w jakiej udział wzięła Archie. Już od chwili, gdy dokonała rejestracji, nie mogła doczekać się wyjazdu do Hiszpanii. Pojechała tam wraz z 11 innymi osobami ze swojej szkoły.
Jak wspomina samą konferencję?

Archie kolejne dni opisuje jako bardzo intensywne i stymulujące. Każdy z nich zaczynał się przemówieniem głównego mówcy w specjalnej strefie technologicznej wydarzenia. Nie bez powodu - temat IB World Student Conference, w której uczestniczyła Archie brzmiał “Technology in global society”. Każde z przemówień prowadziło do dyskusji w grupach, które, ze względu na dużą różnorodność kulturową jej uczestników, Archie wspomina jako jedno z najciekawszych doświadczeń, jakie stały się jej udziałem podczas wydarzenia.
Po dyskusji następowała przerwa na lunch, która również zachęcała do interkacji między uczestnikami.

Kolejnym elementem konferencji było wyzwanie "start up-owe" - czyli zajęcia zwracające na praktyczny, biznesowy wymiar tego, o czym wcześniej mówiono i dyskutowano. Zadanie, przed którym stanęli uczestnicy konferencji, szczególnie podobało się Archie, ponieważ analiza sytuacji współczesnego biznseu w dobie nieustennie i coraz szybciej rozwijającej się technologii jest tym, czym uczennica interesuje się na codzień. 
Część zadaniowa zwykle kończyła się wieczorem. Wówczas młodzież biorąca udział w WSC eksplorowała i poznawała miasto - piękną Barcelonę. Bohaterka naszego wpisu wspomina katalońskie miasto jako jedno z najpiękniejszych, najczystszych oraz najbardziej przyjaznych miejsc, jakie miałą okazję odwiedzić.

Co Archie uważa za szczególną wartość ucziału w IB WSC?
Twierdzi, że każdy ze 150 uczestników nauczył się czegoś w ciągu całego pobytu w Barcelonie. Dla niej samej człowiek nigdy nie przestaje się uczyć - wierzy w słowa Alberta Einsteina: “Dzień, w którym przestajesz się uczyć, jest dniem, w którym zaczynasz umierać”.
Doświadczenia wyniesione z IB WSC dały Archie więcej pewności siebie - jeszcze rok wcześniej, gdyby miała przemówić do kilkudziesięciu osób, nie byłoby jej łatwo. Dziś, dzięki nauce w programie Międzynarodowej Matury i możliwościom, jakie daje osobom go realizującym, czuje, że pracuje nad sobą, ma więcej siły, by realizować wymarzony plan na życie i podejmować więcej wyzwań, któe wydają jej się trudne. Jednak najważniejszą korzyścią z udziałku w IB WSC jest dla Archie poznanie i zaprzyjaźnienie się z nowymi ludźmi, z różnych miejsc i kultur, którzy swoim pochodzeniem urozmaicają program edukacyjny z założenia jednolity dla każdego kraju i obyczajów oraz sprawiają, że jako uczeń IBDP jesteś prawidziwie obywatelem całego świata.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.