21 marca 2012

Partnerzy: Debata Oksfordzka na inaugurację Europejskiej Stolicy Młodzieży 2015


Nasz główny Parton Merytoryczny - Liceum Ogólnokształcące im. M. Wańkowicza w Katowicach organizuje jutro Debatę Oksfordzką w ramach inauguracji starań Katowic o tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2015. O co chodzi?

Sztuka prowadzenia sporów - popularnie zwana Debatą Oksfordzką narodziła się w Wielkiej Brytanii, przygotowywała ona studentów do wystąpień w roli parlamentarzystów. Służy nie tyle przekonaniu słuchaczy do określonego zagadnienia, ile poszerzeniu ich wiedzy na dany temat.

22 marca o godzinie 10 w LO im. M. Wańkowycza należące do Zespołu Szkół Prywatnych w Katowicach, w ramach inauguracji ESM, będzie starał się przybliżyć ideę debat oksfordzkich uczniom katowickich szkół. Tego typu spotkania popularne są w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, głównie na Harvardzie,Oxfordzie i Cambridge. Coraz częściej pojawiają się również na uczelniach w Polsce, spotkaniach integracyjnych czy biznesowych. Dwie drużyny przeprowadzą debatę, na temat: “Czy w dzisiejszym świecie dyskryminowane są kobiety czy mężczyźni”, przedstawiając swoje stanowiska i argumenty.

Całość potrwa 2h i podzielona zostanie na 4 etapy:
- pierwszy - prezentacja stanowisk poszczególnych drużyn
- drugi - leaderzy przedstawiają swoje argumenty
- trzeci - tzw. open debate - drużyny wzajemnie zadają sobie pytania, atakują kontrargumentami, czas na pytania również od publiczności
- czwarty - podsumowanie przez leaderów.

Jest to pierwsza, pokazowa debata, mająca na celu zachęcenie do udziału w kolejnych jakie odbędą się na terenie ZSP.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.