27 kwietnia 2012

Masz dyplom IB - co dalej?


Każdy, kto decyduje się na wykonanie większego wysiłku niż przewiduje pewien określony standard chce wiedzieć, co będzie z tego miał - bo przecież po coś to robi :)
I tak samo jest z udziałem w programie Matury Międzynarodowej - każdy uczeń IB chce wiedzieć, jakie ma perspektywy po zdobyciu dyplomu. Spróbujemy przybliżyć możliwości, jakie daje Matura Międzynarodowa.

O korzyściach z samego brania udziału w programie pisaliśmy już wcześniej(tutaj). Co natomiast później?

Dyblom IB to furtka na każdą uczelnię na całym świecie (oczywiście wyniki z egzaminów nie są bez znaczenia - to tak jak z polską maturą - musi być zdana dobrze, jeśli myślimy o uczelni wyższej).
Na całym świecie ponad 1800 uniwersytetów z 75 krajów uznaje dyplom IB.
Matura Międzynarodowa jest powszechnie uznawana przez zagraniczne uczelnie, ponieważ jako jeden z nielicznych programów edukacyjnych wyjątkowo skutecznie przygotowuje do nauki na uniwersytecie oraz posiada rygorystyczny jednolity system oceniania. Zobaczcie w IBtv, dlaczego uczelnie wyższe uważają dyplom IB za wartościowy i uznają go jako pełnowartościowy w rekrutacji tutaj.

Poza otwartą drogą na zagraniczne uczelnie każdy absolwent IB może skorzystać ze stypendium - oto lista Uniwersytetów, które udzielają stypendiów studentów z dyplomem Matury Międzynarodowej.

Jeśli chodzi sam proces rekrutacyjny, to nie powinien on być większym problemem - zazwyczaj bowiem dla osób z dyplomem IB aplikujących na daną uczelnie podany jest osoby kontakt. Kłopotem może być jedynie to, że uniwersytety mogą przyjmować odmienną politykę w rekrutacji absolwentów IBDP. Ale z drugiej strony i tak każdy dokładnie sprawdza, co i jak trzeba zrobić, by aplikować na daną uczelnię, więc jest to jedynie pozorny kłopot.
Więcej informacji na ten temat znajdziecie w IB Answers oraz na www IBO.

Nie możemy pominąć także korzyści osobistych jakie daje nam udział w prodramie matury międzynarodowej i zdobycie dyplomu IB - zobaczcie, co mówią na ten temat niektórzy absolwenci IBDP tutaj.

International Baccalaureate Diploma Programme to wyjątkowy i wartościowy program edukacyjny. Jest wymagający - owszem - ale korzyści, które daje warte są wysiłku, jaki trzeba włożyć, by zdobyć dyplom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.