15 czerwca 2012

DP online courses


Stałe rozszerzanie dostępu do programu International Baccalaureate to jedna z podstaw strategicznego planu IBO. Dostarczenie możliwości internetowego udziału w programie IB już od jakiegoś czasu był ważnym punktem w działaniu IBO, czego efektem są powstałe właśnie kursy on line. IB online courses pozwalają uczniom z różnych zakątków świata na wspólną naukę w środowisku Internetu. Taka wirtualna klasa to prawdziwie wielokulturowe i międzynarodowe środowisko - coś czego nie można utworzyć w szkole, do której zazwyczaj chodzą uczniowie z tego samego kraju (wiadomo - nie zawsze tak jest, jednak zawsze większość uczniów wywodzi się z tej samej kultury).

Ideami, jakie przyświecają internetowym kursom IB, są:
- rozszerzenie wyboru przedmiotów wśród uczniów programu;
- umożliwienie uczniom, którzy nie mogą uczęszczać z różnych powodów do IB World School, skorzystania z programów IB;
- stworzenie międzynarodowych i wielokulturowych klas, gromadzących ucznió i nauczycieli z całego świata w prawdziwie globalnym, wirtualnym środowisku;
- umożliwienie zdobycia przez uczniów zdolności “poruszania się w” elektronicznym świecie, które zaprocentują w przyszłym życiu.

International Baccalaureate w 2009 roku weszło we wspólpracę z internetowym serwisem Pamoja Education. Teraz właśnie ta platforma dostarcza kursy IB online.

We wrześniu 2012 rozpocznie się pilotarzowy projekt, mający na celu przetestowanie we wspólpracy z kilkoma IB World Schools (jako Open World Schools) kursów internetowych, w których wezmą ucział zarówno uczniowie szkół z IB, jak i uczniowie nie należący do programu.

Więcej informacji na temat IB online courses znajdziecie tutaj. Polecamy Wam także odwiedzenie strony Pamoja Education.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.