11 czerwca 2012

Uniwersytety świata: Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad MenemUniwersytet Goethego został założony w 1914 r. jako “uczelnia obywatelska” i sfinansowany przez bogatych obywateli Frankfurtu. W 1932 r. Uniwersytet nazwano na cześć jednego z najbardziej znanych tubylców - J.W. Goethego. Dziś uczelnia posiada ponad 38 tys. studentów wszystkich stopni. Ostatnia dekada przyniosła jej wiele istotnych zmian.
Poza swoją liberalnościa i lewicowością, Goethe University jest znany jako miejsce narodzin wpływowej Szkoły Frankfurckiej, głównie z Instytutu Badań Społecznych, w którym działali niektórzy wiodący myśliciele europejscy XX w. (m.in. Theodor Adorno, Max Horkheimer, Jürgen Habermas, Herbert Marcuse, Hans-Georg Gadamer, Martin Buber, i Paul Tillich).

Ze względu na rasowe i polityczne napięcia w okresie nazizmu, wielu pracowników uniwersytetu zostało odrzuconych (bardziej niż w jakiejkolwiek innej uczelni niemieckiej). Goethe University odegrał również ważną rolę w protestach studenckich w 1968 r., które doprowadziły do ​​rozległych reform edukacyjnych w Niemczech i w całej Europie.

W ostatnich latach Uniwersytet podtrzymał swoją reputację w dziedzinie nauk społecznych. Powstały również nowe obiekty i ośrodki badawcze z zakresu nauk przyrodniczych, prawa, historii, nauk humanistycznych, sztuki i ekonomii.

Goethe University jest mocno zaangażowany we wspieranie młodych naukowców, oferując wyjątkowe możliwości “zarabiania” na stopień doktora. Na wielu uniwersytetach, badacze mają do wyboru zdobywać doktorat "tradycyjną" drogą lub jako część "structured" doktorantów. Na Uniwersytetu Goethego, wszyscy doktoranci mogą ubiegać się o członkostwo w ​​Goethe Absolwent Akademii oraz dostęp do unikalnych szkoleń i możliwości nawiązywania kontaktów, które są znakiem rozpoznawczym bardziej skomplikowanych programów.

Wydziały:

- Nauk Prawnych
- Nauk Ekonomicznych
- Nauk Społecznych
- Pedagogiki
- Psychologii i Sportu
- Teologii Protestanckiej
- Teologii Katolickiej
- Filozofii i Historii
- Lingwistyki i Kulturoznawstwa
- Filologii Współczesnych
- Nauk o Ziemi/Geografii
- Informatyki i Matematyki
- Fizyki
- Biochemii, Chemii i Farmacji
- Nauk Biologicznych
- MedycynyBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.