26 lipca 2012

Polecamy: co warto obejrzeć, posłuchać, przeczytać i zobaczyć (27.07-02.08)


Mamy dla Was kolejną porcję informacji kulturalno-rozrywkowych :) Ten tydzień zapowiada się dość ciekawie.

Co w kinie piszczy?
Kilka ciekawych tytułów i wyczekiwane premiery, zacznijmy więc od tej najbardziej porządanej.
- Mroczny rycerz powstaje - kontynuacja Batmana. Wiele nie trzeba opowiadać, tytuł mówi sam za siebie. Jaka jest kolejna część przygód nietoperza? Przekonamy się już 27 lipca.
- Step up 4 Revolution - Ona i On, łączy ich muzyka, taniec, walka o wspólny cel a później miłość, dzieli niezadowolony ojciec. Lekki standard, ale warto obejrzeć dla samych efektów i muzyki. Jeśli widzieliście poprzednie części na pewno pojawią się znani już bohaterowie ;)
- Długie dzieciństwo - to przewrotna opowieść o niezbadanych wyrokach losu, a zarazem wzruszająca love story o mężczyźnie, który coraz bardziej oddala się od rzeczywistości i kobiecie, która decyduje się trwać przy nim na dobre i na złe. Specyficzne włoskie kino.

Kulturalnie rządzi w tym tygodniu Trójmiasto.
23 lipca rozpoczął się Sopot Film Festival.


Już po raz 11 organizatorzy zaskoczą swoich widzów. W programie znajdują się produkcje nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja i Toronto. Oprócz filmów zaplanowano liczne wystawy, spotkania z twórcami, koncerty itp.

Pod koniec lipca rusza jubileuszowy XV Festiwal Szekspirowski.


Ciekawym przedsięwzięciem jest Teatr w Oknie, zapoczątkowany przez Gdański teatr Szekspirowski. Skraca dystans na lini artysta-odbiorca, dociera do większej liczby osób a przede wszystkim pojawia się w przestrzeni miejskiej przyciągając uwagę. Festiwal to doskonała okazja, aby zobaczyć najlepsze spektakle szekspirowskie w wykonaniu zespołów teatralnych z Polski, Finlandii, Szwecji, Rumunii, Litwy, Wielkiej Brytanii i Rosji.

Zapowiedzi płytowe:
- Joss Stone - The Soul Session, vol.2 (2012) Soul
- Anchor & Braille - The Quiet Life (2012) Acoustic rock
- Michael Kiwanuka - Home Again (2011) Soul
- Rick Ross - God Forgives, I don’t (2012) Rap
- Toadies - Play.Rock.Music (2012) Alternatywny Rock
- Gloriana - A Thousand Miles Left Behind (2012) Country

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.