12 października 2012

IBO Statistics

Każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś na temat organizacji The International Baccalaureate wszelkie informacje znajdzie na stronie internetowej www.ibo.org

Tym, co chcielibyśmy dziś zaprezentować, są statystyki i dane z badań prowadzonych regularnie we wszystkich IB World Schools i w całym IBO.

Dane dotyczące 3,5 tysiąca szkół biorących udział w programach IB są codziennie odświeżane, ponieważ, jak nie trudno sobie wyobrazić, bardzo wiele się dzieje w życiu IBO.

W tym momencie statystyki dotyczące szkół realizujących poszczególne programy IB wyglądają następująco:

  • szkół, które objęte są tylko programem PYP jest na całym świecie 550,
  • samo MYP obejmuje 464 szkoły,
  • szkół, które realizują tylko DP jest aż 1820,
  • 204 to liczba szkół, które biorą udział we wszystkich trzech programach,
  • PYP i MYP naucza się w 88 szkołach,
  • PYP i DP oferuje 127 szkół,
  • MYP i DP realizują 224 szkoły.

 W sumie liczba IB World School wynosi w tej chwili 3 477.

Poza prowadzeniem bieżących statystyk dotyczących placówek edukacyjnych oferujących naukę w programach IB, Interantional Baccalaureate po każdej sesji egzaminacyjnej w programach MYP i DP wydaje biuletyny statystyczne. W tej chwili do przejrzenia dostępny jest biuletyn MYP z zeszłego roku (zobaczycie go tutaj) oraz biuletyny DP z lat 2005 - 2011 (listę znajdziecie tutaj).
Jeśli chcielibyście, aby w następnych zestawieniach statystycznych pojawiły się jakieś parametry, których jeszcze nie ma, możecie swoje propozycje zgłaszać drogą mailową na adres statistics@ibo.org.

Poza biuletynami statystycznymi IBO wydaje jeszcze tzw. Annual Review - przegląd rocznych zmian i dokonań w ramach programów IB na całym świecie. Tutaj znajdziecie Annual Review z zeszłego roku.

Jak często śledzicie wyniki regularnych badań i ankiet IBO? Braliście kiedyś w nich udział? Więcej na ten temat wkrótce :) Tymczasem miłego weekendu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.