5 czerwca 2013

Słynni absolwenci programu IB: Kim Dzong Un

[źródło]
Bohater naszego dzisiejszego wpisu może być dla niektórych nie lada zaskoczeniem, zwłaszcza jeśli przypomnimy sobie ostatnie zamieszanie, jakie wywołał na arenie politycznej. Wpis będzie wyjątkowy, nie tylko ze względu na samą postać, ale również z powodu braku sprawdzonych i pewnych informacji na jego temat. Przed Wami Kim Dzong Un.

Kim Dzong Un urodził się 8 stycznia 1983 lub 1984 w Pjongjangu. Jest trzecim synem Kim Dzong Ila, przywódcy Korei Północnej i wnukiem Kim Ir Sena - Prezydenta KRL-D.

Niestety oficjalna biografia Kim Dzong Una nie jest dostępna. Jedyne znane informacje o jego wczesnym życiu pochodzą od uciekinierów i ludzi, którzy twierdzili, że byli świadkami jego obecności w krajach, takich jak Szwajcaria. Część informacji jest sprzeczna, ponieważ jego brat Kim Dzong Czol uczęszczał do szkoły w Szwajcarii w tym samym okresie. Niemniej istnieją pewne niektóre wydają się prawdziwe.

Władze Korei Północnej oświadczyły, że jego data urodzin to 8 stycznia 1982 roku, ale analitycy i obserwatorzy, twierdzą że jego data urodzin przypada na rok 1983 lub początek 1984.

Kim Dzong Un urodził się prawdopodobnie w Pjongjangu. Jego matką była Ko Yŏng Hŭi. Kształcił się w elitarnej szkole w Korei Północnej, przeznaczonej dla dzieci dygnitarzy Partii Pracy Korei (PPK).

Kolejnym etapem edukacji był wyjazd do Szwajcarii. Młody Kim najprawdopodobniej na początku uczęszczał do międzynarodowej szkoły w Gümligen pod Bernem gdzie miał zdawać maturę IB, a następnie do publicznej szwajcarskiej szkoły Liebefeld Steinhölzli w Köniz. Uczniowie ze szkoły wspominają, że interesował się koszykówką i lubił jeździć na nartach. Po powrocie ze Szwajcarii Kim Dzong Un nie pojawiał się już publicznie.

Po śmierci Kim Dzong Ila (17 grudnia 2011) został ogłoszony przez propagandę Korei Północnej „wielkim następcą” zmarłego przywódcy, a także "wybitnym przywódcą Partii, armii i narodu", co było zapowiedzią objęcia przez niego najwyższych stanowisk w państwie. 26 grudnia 2011 został określony przez północnokoreańskie media "Niezłomnym Przywódcą Partii, państwa i armii". Tytuł ten właściwie dawał mu przywództwo w Partii Pracy Korei.

29 grudnia 2011 podczas uroczystości kończących żałobę narodową został oficjalnie przedstawiony jako "Najwyższy Przywódca Partii, Armii i Narodu". 11 kwietnia 2012 został wybrany I Sekretarzem Partii Pracy Korei, a 13 kwietnia - Pierwszym Przewodniczącym Narodowej Komisji Obrony. Podczas uroczystości z okazji 100 rocznicy urodzin Kim Ir Sena, która odbyła się w Pjongjangu 15 kwietnia 2012, po raz pierwszy wygłosił publiczne przemówienie, w którym zapowiedział kontynuację dotychczasowej polityki kraju. 18 lipca 2012 Kim Dzong Un został marszałkiem sił zbrojnych co sfinalizowało przejęcie kontroli nad państwem i siłami zbrojnymi.

Kim Dzong Un, to postać kontrowersyjna i tajemnicza, najprawdopodobniej nigdy nie poznamy wszystkich faktów związanych z jego młodością i czasami kiedy jeszcze nie był głową państwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.