8 listopada 2013

Grupy przedmiotowe w The International Baccalaureate Diploma Programme - grupa piąta - Mathematics: Further Mathematics SL


Pora na ostatni kurs z piątej grupy przedmiotów Mathematics - Further Mathematics SL!

Kurs Further mathematics SL dostępny jest jedynie na poziomie podstawowym, jednak jest to kurs zaawansowany. Skierowany jest do uczniów, którzy posiadają solidnie ugruntowaną podstawową wiedzę matematyczną oraz odznaczają się zdolnościami analitycznymi i technicznymi oraz interesują się matematyką, wiążą z tym przedmiotem dalszą naukę na poziomie uniwersyteckim.

Przedmiot ten skupia się na wszystkich gałęziach matematyki, pozwalając uczniom tym samym poznanie złożoności tej dziedziny i zachęcając do jej eksplorowania. Wymaga od uczniów nauki matematyki w szerokiej perspektywie, poznawania i badania jej na różnych poziomach.

Mimo iż jest to przedmiot na poziomie podstawowym, wymaga on jednak bardzo dobrej znajomości matematyki i osoby, które chciałby podjąć się realizacji tego kursu, powinny opanować wiedzę na tym samym poziomie, jaki wymagany jest od uczniów podejmujących kurs Mathematics HL.

Podobny jest również poziom egzaminów - pokrywa się on z poziomem pytań na egzaminach z Mathematics HL. Jeśli więc ktoś wolałby uczyć się matematyki na mniej rozwiniętym poziomie lepiej by wybrał Mathematics SL lub mathematical studies SL.

Więcej szczegółów na temat tego kursu znajdziecie na stronie IBO.org 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.