17 kwietnia 2014

IB World Schools: St. Matthew´s College North w Argentynie


Dzisiejszym wpisem odświeżamy wątek opisujący IB World Schools z całego świata. Tym razem przyjrzymy się jednej z argentyńskich placówek oferujących naukę w International Baccalaureate Diploma Programme - St. Matthew´s College North.

St. Matthew´s College North mieści się w słynnym Buenos Aires - stolicy Argentyny. Jest to koedukacyjna, dwujęzyczna szkoła prywatna, która kształci dzieci od lat przedszkolnych do liceum. Uczy się tutaj około 1300 osób, a kampus zajmuje obszar 17 hektarów.
Od momentu powstania placówka konsekwentnie rozwija się. Celuje w najwyższe standardy nauczania, solidne wychowanie i kształcenie akademickie.
Szkoła prowadzi różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Uczniowie mogą trenować różne dyscypliny sportowe (np. hokej, rugby, siatkówka, lekkoatletyka) oraz brać udział w rozmaitych zajęciach artystycznych, które odbywają się codziennie.

IBDP to jeden z dwóch programów, jakie można wybrać w tutejszej Senior School. St. Matthew´s College North zdobyło certyfikat IB World School w 2008 roku. Na lekcjach używa się języka hiszpańskiego i angielskiego, a egzaminy zazwyczaj odbywają się w listopadzie. W ostatniej sesji maturalnej uczniowie zdawali egzaminy z następujących przedmiotów: Biology SL, Bus.& Man. HL, English B HL, French Ab. SL, History SL, Math.Studies SL, Portuguese B SL, Soc.Cul.Anth HL, Spanish A: Literature HL, Theory Knowl. TK, Visual Arts HL i Visual Arts SL.

Od niedawna argentyńska placówka oferuje wymiany zagraniczne z różnymi dwujęzycznymi szkołami na świecie, m.in. z Wielkiej Brytanii, Australii, czy Chile.Więcej szczegółów na temat programu IBDP w St. Matthew´s College North przeczytacie na stronie IBO.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej samej szkoły: www.stmatthewsnorth.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.