17 października 2014

Nowe systemy wspierające szkoły z IB nadchodzą!


IBO od samego początku dba o to, by placówki realizujące program nie tylko spełniały wymogi, jakie przed nimi stawia, ale także wspiera IB World Schools dostarczając odpowiednie systemy i usługi.

W ostatnim czasie International Baccalaureate przygotowało cztery nowe narzędzia, które wejdą w skład dotychczasowego systemu wspierającego IB World Schools. W tej chwili IB przechodzi o pilotażu, którym weźmie udział 100 szkół realizujących program międzynarodowej matury na całym świecie.

Testowane będą następujące rozwiązania dedykowane programowi IBDP:
  • Curriculum Connections ─ przygotowany przez IB konsultant będzie asystował szkole w dostosowywaniu programu z lokalnymi, rejonowymi oraz krajowymi wymogami przez stworzenie dokumentów i filmików i omówienie ich podczas serii spotkań on line. W niektórych przypadkach proces planowania i wprowadzania zmian będzie rozszerzany w oparciu o wizytację szkoły. Pilotaż tego narzędzia rozpoczyna się w grudniu 2014 roku w wybranych krajach i trwa przez rok.
  • Optimizing Assessment Analysis ─ przygotowany przez IB konsultant asystować będzie koordynatorom IB w stosowaniu indywidualnego narzędzia do analizy. Służyć to ma rozwijaniu biegłość koordynatorów w odczytywaniu danych dotyczących ocen i wykorzystywaniu ich do wspierania rozwoju uczniów. Narzędzie testowane będzie w dwóch grupach - szkół znajdujących się na półkuli północnej oraz szkół znajdujących się na półkuli południowej. Pilotaż rozpocznie się w listopadzie 2014 roku i trwać będzie do lutego 2015 roku.
  • Strengthening Leadership of Groups of Schools ─ ta usługa przeznaczona jest dla koordynatorów grup szkół i składa się z dwóch seminariów, czterech podstawowych modułów oraz dwóch modułów dodatkowych, a także z 90 dni szkoleń. Pilotażowa edycja odbędzie się między styczniem a czerwcem 2015 roku.

Testując te usługi i narzędzia IB chce stworzyć system usprawniający realizowanie International Baccalaureate Diploma Programme w każdej szkole. Planowo ma on zostać wprowadzony do placówek już w 2015 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.