23 października 2014

Słynni absolwenci IB: Robbie Kay


[źródło]
Młody, sławny, aktorsko uzdolniony i dobrze wykształcony - niejeden nastolatek marzy, aby te słowa opisywały jego osobę. Ta krótka, ale jakże pozytywna charakterystyka z pewnością pasuje do naszego dzisiejszego bohatera, Robbiego Kaya.

Robert Andrew Kay urodził się 13 września 1995 roku w angielskiej miejscowości Lymington w hrabstwie Hampshire. Nie spędził tam jednak dzieciństwa, ponieważ wraz z rodziną przeniósł się do Brukseli w Belgi, a następnie do Pragi w Czechach, a tam uczęszczał do International School of Prague. Dziś Robbie mieszka w Houston w Teksasie. Tutaj właśnie ukończył program Matury Międzynarodowej w British School of Houston.

Robbie w filmie "Pinokio"[fot.]
Kariera aktorska Kaya miała swój początek w Czechach. Pewnego razu w szkole natknął się na informację o poszukiwaniu do filmu dzieci mówiących po angielsku. Chociaż nie miał doświadczenia w grze aktorskiej, postanowił spróbować swoich sił i tak dostał swoją pierwszą, małą rolę w filmie “Iluzjonista”. Niestety sceny z udziałem Robbiego zostały ostatecznie wycięte. Młody Kay jednak nie poddał się, próbował dalej i dzięki temu zagrał epizody w “Hannibal. Po drugiej stronie maski” i “Mój syn Jack”.

Robbie w "Piratach z Karaibów" [fot.]
Nieco większym wyzwaniem dla młodego Roberta był kolejny film. Kay wziął udział w castingu do filmu “Ulotne fragmenty” i został wybrany spośród 150 chłopców do odegrania roli młodego Jakoba. Miał wtedy 10 lat. Ponadto Robbie zagrał między innymi Sama, chłopca chorego na białaczkę w “Jak żyć wiecznie”, Piotrusia Pana w 3 części “Dawno, dawno temu” czy chłopca pokładowego w “Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach” u boku takich sław jak Johnny Depp czy Penelope Cruz.

Robbie w "Dawno, dawno temu" [fot.]
Znawcy i krytycy filmowi na temat gry Robbiego wypowiadają się pozytywnie. Uznano, że młody aktor dobrze oddaje emocje swoich postaci. Wybiera role, które coś znaczą, chce dążyć do obranych przez siebie celów, a nie tylko zaistnieć. Jest to nieczęsto spotykane zjawisko, zwłaszcza wśród młodych aktorów.

Robbie Kay był dwukrotnie nominowany do Nagrody Młodych Artystów w kategoriach: “Best performance in a TV movie, miniseries or special” za rolę Pinokia w 2008 roku oraz “Best performance in an International Feature Film” za rolę Sama w 2007 roku.

Młodego aktora można uznać za wzór godny naśladowania, ponieważ mimo tego, że zaistniał w świecie Hollywood, dba także o swoje wykształcenie, czego dowodem z pewnością jest ukończenie programu Matury Międzynarodowej w Houston. Dąży do osiągnięcia zamierzonych celów, a nie tego, aby było o nim głośno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.