28 maja 2015

Dlaczego warto wybrać naukę International Baccalaureate Diploma Programme? Odpowiada nauczyciel IB World School - LO im. M Wańkowicza w Katowicach


O tym, czy i jak program Międzynarodowej Matury różni się od polskiego programu pisaliśmy już na naszym blogu. Kilka razy podaliśmy również korzyści, jakie niesie ze sobą ukończenie szkoły IB.
Dziś na pytanie, dlaczego warto wybrać naukę w szkole z maturą międzynarodową, odpowie nam nauczyciel naszej partnerskiej IB World School LO im. M. Wańkowicza w Katowicach - Janusz Woźniak:

Wiele młodych osób staje co roku przed wyborem: którą szkołę wybrać i jakie korzyści osiągnę z takiego a nie innego wyboru? Warto w swoich decyzjach uwzględnić szkołę, która oferuje naukę opartą na programie Matury Międzynarodowej IBO, taką jak Prywatne Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach. Dlaczego? Jest sporo powodów, a wśród nich przede wszystkim fakt, że uzyskanie dobrego wyniku podczas egzaminów maturalnych otwiera praktycznie przed abiturientem podwoje najlepszych wyższych uczelni w Polsce, Europie i na świecie. Innym ważnym powodem jest możliwość wyboru przedmiotów, które nas interesują i nie obarczanie się nauką tych, które nie przyciągają naszej uwagi.
Bardzo ważnym aspektem nauki w programie Matury Międzynarodowej IBO jest zdobycie wysokich kompetencji językowych, przede wszystkim z języka angielskiego, ale również z języków niemieckiego i hiszpańskiego.
Oprócz wymienionych powodów warto zwrócić również uwagę na to, że nauka w programie Matury Międzynarodowej IBO w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach to nauka w przyjaznej uczniowi atmosferze, w małych grupach pod okiem nauczyciela specjalisty niosącego wsparcie i wiedzę na najwyższym poziomie.
Więc, może warto pomyśleć o wyborze naszej szkoły.

Inne powody, dla których polecamy wziąć pod uwagę naukę w programie IB znajdziecie w poniższych artykułach:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za dodanie komentarza.